Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

IKEA przeznaczy 1,2 mln zł na projekty wsparcia psychologicznego dla dzieci i cudzoziemców

IKEA uruchamia program “Razem w trosce o Dom”, który potrwa do czerwca 2021 roku. Na wszystkie działania w ramach projektu IKEA łącznie przeznaczy kwotę 1,2 mln złotych. Po jego zakończeniu firma planuje kontynuować współpracę z fundacjami.
Reklama

Partnerem IKEA w programie jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która dzięki wsparciu IKEA udzieli pomocy około 500 rodzinom, w których występuje problem przemocy domowej. Odbędzie się m.in. około 2,5 tysiąca spotkań indywidualnych ze specjalistami oraz 10 cykli grupowych warsztatów terapeutycznych.

Drugim partnerem projektu “Razem w Trosce o Dom” jest Fundacja Ocalenie, która zajmuje się wsparciem dla cudzoziemców, chcących rozpocząć w Polsce nowe życie.

Wsparcie finansowe IKEA pozwoli na comiesięczną pomoc dla 70 rodzin, którym fundacja przekaże żywność, ubrania oraz produkty higieniczne. Ponadto, od 12 do 15 rodzin miesięcznie zostanie objętych programem wsparcia mieszkaniowego. Dodatkowo, każdego miesiąca 30 osób uzyska możliwość korzystania z pomocy mentorów międzykulturowych, 10 osób będzie mogło liczyć na indywidualne wsparcie psychoterapeuty lub psychologa a dla kolejnych 10 osób zostanie sfinansowany kurs języka polskiego. Program przewiduje także wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla najmłodszych podopiecznych fundacji. IKEA sfinansuje prywatne lekcje dla dzieci z rodzin cudzoziemskich, które potrzebują wsparcia w nauce, a nie zawsze mogą otrzymać je od rodziców ze względu na barierę językową. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum