Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

IKEA sprzedaje kolejną fabrykę w Polsce

Ikea Industry Polska sprzedała fabrykę w w Skoczowie. Zarząd spółki podjął również decyzję o sprzedaży innemu producentowi mebli kolejnej fabryki - w Konstantynowie Łódzkim.
Reklama

Spółka Ikea Industry Polska, która zajmuje się produkowaniem mebli, opublikowała swoje sprawozdanie z działalności w minionym roku finansowym (okres od 01.09.2018 r. do 31.08.2019 r.). Czytamy w nim, że stan majątkowy spółki w minionym roku nieznacznie zwiększył się pomimo sprzedaży jednego z zakładów produkcyjnych – fabryki w Skoczowie. Poza tym kontynuowano wyposażanie nowego wydziału produkcyjnego w Zbąszynku. W następnym roku obrotowym nie jest wykluczona dalsza restrukturyzacja stanu posiadania, zarząd podjął decyzję o sprzedaży innemu producentowi mebli kolejnej fabryki - w Konstantynowie Łódzkim oraz zaprzestania produkcji w tartaku w Chociwlu w drugiej połowie roku 2020.

Rok podatkowy 2019 firma zakończyła sprzedażą niższą o 1,7% od roku poprzedniego, jednakże prowadzone działania racjonalizujące koszty o 1,9% przyniosły efekt w postaci wzrostu zysku przed
opodatkowaniem z 115 mln zł na 122 mln zł.

W roku 2019 spółka produkowała 89 artykułów, z czego 16 zostało zamkniętych lub przekazanych innym dostawcom, z uwagi na specjalizację w produkcji komód. 

Rok finansowy 2019 firma zakończyła posiadając załogę liczącą 10 164 osób, co oznacza spadek ilości zatrudnionych o 697 osób w porównaniu do roku poprzedniego. Na uwagę zasługuje największy spadek dotyczący oddziału w Skoczowie, który został sprzedany z powodu trwałej, kilkuletniej
nierentowności.

IKEA Industry to największy producent mebli drewnianych na świecie. Firma posiada ponad 40 zakładów produkcyjnych w 9 krajach. W Polsce powstają najbardziej znane serie meblowe IKEA, takie jak HEMNES, HURDAL i IVAR z drewna litego, czy też LACK i KALLAX z płyt oraz LISABO z tworzywa mieszanego, a także komponenty meblowe, w tym płyty HDF.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum