Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ile kosztuje firmowa wigilia?

Sezon wigilii firmowych w pełni. Średni koszt imprezy świątecznej na pracownika w Polsce wynosi 157 zł, przy czym ceny zdecydowanie winduje Mazowsze - wynika z danych serwisu Briefly. W Warszawie na świąteczną imprezę firmy wydają średnio 11,5 tys. zł, choć zdarzają się wigilie, których budżet przekracza 150 tys. zł.
Reklama

W typowej wigilii firmowej w Polsce bierze udział 51 pracowników, a jej koszt na osobę wynosi 157 zł. Gdyby z analizy wyłączyć dane dla całego województwa mazowieckiego - wówczas średnia cena dla Polski spada do 148 zł za osobę.

Zdecydowanie największe budżety na imprezy świąteczne mają - co raczej nie dziwi, biorąc pod uwagę liczbę działających przedsiębiorstw i ich wielkość - firmy z Warszawy. Przeciętna impreza świąteczna kosztuje w stolicy 11 589 zł, a uczestniczy w niej 57 osób. Także w Warszawie organizowane są największe imprezy firmowe, w których bierze udział nawet 350 osób, a których budżety są sześciocyfrowe.

Ceny wigilii firmowych w skali całej Polski podbijają także inne duże miasta. Średnio za wigilię firmową we Wrocławiu firmy płacą 164 zł od osoby, w Katowicach - 159 zł, a w Katowicach - 157 zł, w Łodzi - 148 zł, a w Trójmieście - 140 zł.

Koszt wigilii firmowej zależy nie tylko od miasta i regionu, ale także od wielkości firmy. Imprezy świąteczne do 20 osób kosztują średnio 151 zł od osoby, imprezy na 21-50 pracowników - 155 zł od osoby, a wigilie powyżej 50 osób - 185 zł od osoby.

Większe imprezy organizowane są zazwyczaj w klubach i hotelowych salach bankietowych, które są rezerwowane na wyłączność. Mniejsze wigilie firmowe najczęściej odbywają się w restauracjach, przy czym nawet małe firmy preferują wynajęcie sali na wyłączność.

Z analiz danych serwisu Briefly wynika, że ok. 80 proc. wszystkich świątecznych imprez firmowych organizowanych jest w grudniu. Kilkanaście procent imprez przypada na koniec listopada, a kilka procent na początek stycznia. Najpopularniejszy termin w 2019 r. to piątek 13 grudnia - ten dzień preferowała co czwarta firma. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum