Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ile trzeba pracować na nową konsolę Xbox w Polsce? A ile w innych krajach?

Sprzedaż nowej konsoli Microsoftu Xboxa Series X rozpocznie się już 10 listopada 2020. W dniu oficjalnej premiery obowiązują ceny ustalone przez producenta. W Polsce oficjalna cena to 2249 zł, czyli ok. 58% średniego wynagrodzenia netto, ale ponad 127% najczęściej wypłacanego wynagrodzenia w kraju - podaje serwis MojaGazetka.
Reklama

Statystyczny Polak, otrzymujący średnie wynagrodzenie, będzie musiał pracować na konsolę 11,63 dnia roboczego, czyli 93 godziny. Polak, który zarabia dominantę, poświęci na to zdecydowanie więcej czasu — 204 godziny, czyli 25,5 dnia.

W zestawieniu najdłużej na nową konsolę muszą pracować statystyczni obywatele Ukrainy — 309 godzin, czyli niemal 39 dni roboczych. Za to najłatwiej zakup Xboxa Series X przyjdzie przeciętnemu Szwajcarowi, który zarobi na niego w ciągu 11 godzin — przeznaczy więc na niego mniej niż 1,5 „dniówki”.

W zestawieniu ze średnimi zarobkami Xboxa Series X najłatwiej jest kupić:

Szwajcarom — 11 godzin pracy
Duńczykom — 13 godzin pracy
Finom — 23 godziny pracy
Natomiast najdłużej muszą pracować na niego obywatele:

Ukrainy — 309 godziny pracy
Białorusi — 289 godziny pracy
Rosji — 182 godziny pracy
Spośród 25 miejsc w rankingu, gdzie miejsce pierwsze oznacza najkrótszy czas pracy na nową konsolę Microsoftu, Polska zajmuje 19. pozycję.

Metodologia badania:
Do obliczeń MojaGazetka użyliśmy cen Xboxa Series X 1 TB w wariancie bez subskrypcji, które obowiązują w danych krajach — podanych przez producenta lub oficjalnych, lokalnych dystrybutorów. Średnie wynagrodzenia pochodzą z raportów udostępnianych przez urzędy statystyczne oraz serwisy dotyczące finansów i wynagrodzeń w wybranych krajach, są to kwoty netto. Na cele badania założyliśmy, że miesiąc roboczy liczy 160 godzin, a dzień roboczy 8 godzin. Możliwości zakupowe liczyliśmy, zakładając, że konsola jest jedynym wydatkiem przeciętnego obywatela.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum