Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Inflacja Cię zabolała? SGH organizuje konkurs na inflacyjny pamiętnik. 5 tys. zł do wygrania

Po wielu latach przerwy w Polsce pojawiła się dwucyfrowa inflacja, a wzrost cen w ciągu roku wyniósł w październiku 17,9%. Chcielibyśmy się dowiedzieć, co to oznacza w Waszym życiu codziennym? Czy coś się zmieniło i w jakim stopniu? Z czego musieliście zrezygnować, a z czego zrezygnować absolutnie nie chcecie? - czytamy na stronie Szkoły Głównej Handlowej. Nagrodą za zwyciestwo w konkursie na inflacyjny pamietnik jest 5 tys. zł.
Reklama

Kolejne podpowiedzi organizatorów konkursu to:

A może należycie do tej grupy, która inflacji nie odczuwa i się nią specjalnie nie przejmuje? Jak walczycie z inflacją, a może zamiast walczyć staracie się ją oswoić? Czy macie kredyt, a jeśli tak to jak radzicie sobie z ratami? Co robicie z oszczędnościami? Czy inflacja skłania Was bardziej do oszczędzania czy wydawania pieniędzy? Co z waszymi wynagrodzeniami, dostaliście podwyżki czy też nie możecie się ich doczekać? Jeżeli prowadzicie firmę, to jak zmieniają się Wasze koszty i czy zmieniacie lub planujecie zmieniać ceny? Co z waszymi planami na przyszłość? Czy w związku z drożyzną się czegoś obawiacie, a jeśli tak to czego? Podsumowując: jak inflacja wpłynęła na Waszą codzienność? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.


Chcielibyśmy też dzięki Wam zobrazować inflację i to co o niej myślicie. Gdzie ją widzicie? Czy wzrost cen jest obecny w waszych rozmowach rodzinnych, w pracy, w waszych mediach społecznościowych? Czy kogoś obwiniacie za wzrost cen? Czy waszym zdaniem ktoś korzysta na inflacji, a jeżeli tak to kto? A kto najwięcej traci? Wszystkie skojarzenia mile widziane.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody (netto):
I nagroda – 5000 zł
II nagroda – 4000 zł
III nagroda – 3000 zł
Pięć wyróżnień – po 1500 zł oraz nagrode Rektora SGH dla prowadzących własną działalność/właścicieli małych firm - 3000 zł

Zasady Konkursu to: prowadź notatki, rób zdjęcia i opisuj, jak wygląda Twoje życie codzienne. Wybierz dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; możesz też dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co uznasz za istotne. Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale prosimy o nie mniej niż kilkanaście stron pliku tekstowego lub analogiczną objętość wpisów na blogu.

SGH chce odtworzyć z jednostkowych losów i indywidualnych problemów oraz sukcesów obraz życia codziennego mieszkańców Polski i to jak radzą sobie z inflacją.

Do pracy należy dołączyć skan podpisanego oświadczenia i wypełniony kwestionarius.  Komplet dokumentów należy przesłać do 20 marca 2023 r.
Mailem: pamietniki@sgh.waw.pl (preferowana)
Pocztą tradycyjną: Instytut Gospodarstwa Społecznego, KES SGH, al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa

O ostatecznym podziale nagród zadecyduje Jury powołane przez organizatorów. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w całości lub we fragmentach. Autorzy mogą zastrzec swoje nazwiska do wiadomości organizatorów, a nadesłane prace opatrzyć godłem. Nadesłane prace nie będą zwracane, po zakończeniu konkursu zostaną zarchiwizowane.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum