Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Inflacja weryfikuje rynek: Bio Family to już tylko dwa sklepy

Bio Family to polska sieć supermarketów z certyfikowaną ekologiczną żywnością, kosmetykami i środkami czystości. Ambitne plany rozwoju sieci zostały jednak wstrzymane. Obecnie pod tym logi działają już tylko dwie placówki.
Reklama

Na handlowej mapie sieci działają już tylko dwie poznańskie placówki (Poznań ul. Ku Cytadeli oraz Poznań ul. Olszytyńska). W ostatnim czasie zamknięto następujące lokalizacje: Wrocław, Kępa Mieszczańska, ul. Dmowskiego 7
Warszawa, Wola, ul. Karolkowa 28,  Warszawa ul. Powsińska.

Pierwszy supermarket Bio Family powstał w listopadzie 2017 roku w Poznaniu. W szczytowym okresie (rok 2020) sklepów było 7: trzy w Poznaniu, w Swarzędzu, Wrocławiu i dwa w Warszawie. W planach były otwarcia w kolejnych dużych miastach: w Krakowie, Gdańsku, Łodzi oraz Gdyni.

 

Już nie eko i bio. Teraz Polacy kupują najtańszą żywność

Przypomnijmy, że według ostatniego badania Gfk, ponad 40 proc. polskich nabywców deklaruje, że będzie kupować tańsze artykuły spożywcze. Konsumenci coraz rzadziej sięgają po polską i lokalną żywność. Na popularności tracą także trendy ekologiczne. – Jeszcze w październiku ubiegłego roku po najtańsze produkty sięgał co trzeci konsument. Obecnie ten czynnik wzrósł o 8 punktów procentowych. To znacząca zmiana w trendach konsumenckich, która wynika z obecnej sytuacji gospodarczej ale także niepewności co do przyszłości – podkreśla Dominika Grusznic-Drobińska, director marketing & consumer intelligence w GfK.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum