Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Influencerzy na plusie. Ekipa zarobiła w 2021 r. 9,5 mln zł

Przychody netto ze sprzedaży Ekipa Holding za 2021 rok to 45,8 mln zł. Koszty działalności operacyjnej wyniosły 33,6 mln zł. Zysk ze sprzedaży wyliczono na 12,2 mln zł a zysk operacyjny na 12,3 zł brutto.
Reklama

Podatek dochodowy wyliczony spółce to 2,6 mln zł. Zysk netto spółki wyniósł 9,5 mln zł. 

- Rok 2021 był pod wieloma względami specyficzny, a jednocześnie wyjątkowy. Nieustająca pandemia i związane z nią ograniczenia uniemożliwiły, bądź znacznie utrudniły rozwój wielu projektów - podaje zarząd firmy.

Bojkot Auchan

Przypomnijmy, że produkty sygnowane marką Ekipa mają zostać wycofane z francuskiej sieci Auchan. Detalista nadal prowadzi działalność w Rosji. 

Zarząd Ekipa Holding podaje, że spółka wystąpiła "do wszystkich partnerów produkujących i dystrybuujących towary sygnowane marką Ekipa o niezwłoczne wycofanie ich z placówek grupy Auchan". Ostateczna decyzja o wycofaniu produktów z półek Auchan "pozostaje w gestii partnerów i nie może być jednostronnie wymuszone przez spółkę". "Oczekujemy jednak kategorycznie, że zgodnie z naszą wolą produkty te nie będą dostępne w tej sieci" - czytamy w oświadczeniu właścicieli marki Ekipa.

Friz i jego Ekipa to czołowi polscy influencerzy. Miliony wyświetleń na Insta i YouTube zamieniają na miliony złotych od reklamodawców i fanów. 

Debiut giełdowy

W grudniu portal wirtualnemedia podał, że spółka Ekipa Holding ma zadebiutować na giełdzie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jej wartość ustalono na 252,25 mln zł

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum