Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Instytut Retail & e-Commerce spodziewa się powrotu do dyskusji o zakazie handlu w niedziele

Eksperci Instytutu Retail & e-Commerce jednoznacznie oceniają: wyniki wyborów parlamentarnych należy traktować jako zapowiedź zmian, które będą miały duży wpływ na funkcjonowanie centrów i sieci handlowych w Polsce.
Reklama

Już kilka dni po wyborach, w mediach pojawiły się informacje o szybkim wprowadzeniu nowego, 2% podatku od wartości towarów sprzedanych klientom indywidualnym, oraz ewentualnych kosztów ich transportu, dla sklepów mających powierzchnię powyżej 250 m2. Należy się również spodziewać powrotu do projektu zmian prawnych wprowadzających zakaz/ograniczenia handlu w niedzielę. To kwestie niezwykle istotne, wymagające podjęcia pilnych konsultacji, zebrania informacji i przeprowadzenia analiz, które w sposób rzetelny przedstawią konsekwencje proponowanych zmian. 
  
- To, że zmiany nastąpią, już wiemy. To jaki będą miały charakter będzie zależeć głównie od aktywności i skłonności do współpracy firm związanych z branżą handlową oraz otwartości polityków na przedstawiane argumenty. Opinia publiczna i politycy koncentrują się przede wszystkim na przedstawicielach super i hipermarketów oraz dyskontów gdy tymczasem wyższe stawki podatkowe uderzą w kilkaset firm z branż rozwijających się w centrach handlowych: moda, obuwie, biżuteria, akcesoria, drogerie, perfumerie, apteki, sklepy dziecięce, multimedia, elektronika: list potencjalnych branż jest bardzo długa. W większości są firmy, które od wielu lat zmagają się ze spadkami obrotów, a dodatkowe 2% obciążeń podatkowych dla wielu z nich będzie gwoździem do trumny, powiedziała Anna Szmeja, Prezes Instytutu Retail & eCommerce.
  
Eksperci Instytutu Retail & eCommerce analizują konsekwencje zapowiadanych zmian podatkowych i prawnych oraz to, które z operujących na rynku centów handlowych zostały wzięte na celownik ustawodawcy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum