Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Intermarché inwestuje w nowy koncept i rozwój usługi Drive (galeria zdjęć)

Nowy koncept i usługa Drive w Intermarché oraz optymalizacja polityki cenowej i rozwój działu „Ogród” w Bricomarché - w ten sposób Grupa Muszkieterów podąża za trendami konsumenckimi i rynkowymi.
Reklama

Intermarché opracowało nowy koncept swoich sklepów, którego podstawą jest nowa aranżacja i design wnętrza oraz dedykowane strefy produktowe: cukiernia i dział piekarniczy, wędliny i mięsa z własnej wędzarni, dział z warzywami i owocami przypominający targ lub bazarek. Nowy format został wprowadzony w 4 placówkach – w Poznaniu, Zielonej Górze Kluczborku i Międzychodzie. Do końca października nowym wizerunkiem będą działać kolejne cztery sklepy – w Obornikach Wlkp., Śremie, Turku oraz Brzesku.

Sieć zamierza od nowego roku otwierać kolejne placówki w nowym koncepcie bo testowane lokalizacje notują wzrost obrotów o 5,2 proc. W 2016 roku 60 obecnie istniejących sklepów będzie działało w nowym wystroju i aranżacji. A w 2017 roku pozostałe placówki przejdą zmianę aranżacji i wystroju zgodnie z nowym konceptem.

Od 9 września klienci Intermarché w Poznaniu mają możliwość zamówienia towaru przez Internet i odebrania zapakowanych produktów w sklepie. Na stronie drive.intermarche.pl dostępne jest obecnie blisko 7,5 tys. produktów oferowanych w cenach sklepu stacjonarnego. W październiku sprzedaż przez Internet ruszy także w sklepach w Śremie i Świdnicy. Jak informuje Krzysztof Waligórski, prezes Intermarche sklepy Drive będą otwierane przy tych placówkach, gdzie pozwolą na to warunki zabudowy a także istnieje potencjał sprzedażowy, czyli m.in. w dużych miastach. Jak zaznaczają przedstawiciele sieci z badań wynika, że klienci wybierający e-zakupy są młodzi, bardziej wykształceni i mają wyższe dochody (ponad 3 tys. zł). Planowane na 2017 roku otwarcie sklepu Intermarche na Białołęce w Warszawie zakłada, że sklep będzie dysponował także formułą Drive.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum