Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Intermarché: Muszkieterowie stawiają na nowego szefa, który przezwycięży kryzys

Rada dyrektorów Intermarché wybrała 25 listopada br. Thierry'ego Cotillarda na następcę Didiera Duhaupanda na stanowisku prezesa grupy, o której ostatnio głośno z powodu wojny liderów i spadku udziału w rynku.
Reklama

Kryzys władzy w Intermarché trwa już długo. Muszkieterowie (Les Mousquetaires ), czyli 1500 niezależnych handlowców, którzy są członkami grupy będącej właścicielem marek Intermarché, Bricomarché i Roady, już do tego się przyzwyczaili. Szczególnie barwna ostatnia dekada może zakończyć się w końcu happy endem – donosi lefigaro.fr.

Prezes w latach 2015-2020

Thierry Cotillard, prezes Intermarché w latach 2015-2020, jest jedynym kandydatem na przewodniczącego Société civile des Mousquetaires - Obywatelskiego Społeczeństwa Muszkieterów, które nadzoruje grupę osiągającą 37 mld euro obrotów.

Kandydaci na zajęcie miejsca Didiera Duhaupanda, który po sześciu latach rządów podał się w październiku do dymisji, mieli czas do północy, aby się ujawnić.

Presja ze strony dyskontów

Rada dyrektorów Grupy Muszkieterów (Intermarché, Netto, Bricomarché) wybrała 25 listopada br. rano jednogłośnie Thierry'ego Cotillarda na następcę Didiera Duhaupanda na stanowisku prezesa.

Kandydatura musi jeszcze zostać zatwierdzona na walnym zgromadzeniu, które odbędzie się 24 stycznia 2023 r.

Intermarché, podobnie jak np. E.Leclerc, jest grupą sklepów niezależnych, w przeciwieństwie do tzw. grup zintegrowanych, jak Auchan czy Carrefour. Jak podaje Kantar, w ostatnich miesiącach Grupa Muszkieterów traciła udziały w rynku, znajdując się pod presją konkurencyjną ze strony dyskontów, jak np. Lidl, które niższymi cenami przyciągały klientów zaniepokojonych swoją malejącą siłą nabywczą.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum