Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Intermarché przejęło byłego franczyzodawcę Carrefoura. Zyska 89 sklepów

Belgijskie organy antymonopolowe wydały zgodę na przejęcie przez francuską sieć supermarketów Intermarché dawnych sklepów Carrefour prowadzonych przez firmę master-franczyzodawcę Mestdagh. Tym samym Intermarché podwaja swoją obecność w Belgii.
Reklama

Urząd konkurencji bezwarunkowo zgadził się na przejęcie, co oznacza, że nie ma potrzeby zamykania ani sprzedaży żadnego z 89 sklepów zaangażowanych w transakcję. Urząd stoi na stanowisku, że połączenie nie zagraża wolnej konkurencji w sektorze detalicznym w żadnym z miejsc.

Intermarché urosło w Belgii

tym samym Intermarché od 3 stycznia 2023 r. przyjmie do swojej sieci 89 sklepów Mestdagh. Po dodaniu ich do swoich 77 sklepów, które grupa ma już w Belgii, podwoi sieć sklepów w tym kraju i stanie się ważnym graczem na rynku detalicznym.

Intermarché przeprowadzi restrukturyzację?

Pracownicy Mestdagh są jednak mniej entuzjastycznie nastawieni do fuzji. Mianowanie Guillaume'a Beuscarta na stanowisko dyrektora generalnego Intermarché w Belgii w zeszłym miesiącu wzbudziło ich podejrzenia. Beuscart był odpowiedzialny za poważną restrukturyzację podczas swojej pierwszej pracy w Mestdagh w 2018 roku, więc pracownicy znów obawiają się o swoją przyszłość. Nowy właściciel przedstawi swoją wizję rozwoju na specjalnym spotkaniu po zakończeniu fuzji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum