Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Intermarche zyskuje 2 supermarkety, które traci E.Leclerc

Sieć supermarketów Intermarché, działająca w ramach Grupy Muszkieterów, otworzyła dwa nowe punkty, które dotychczas funkcjonowały pod innym szyldem (E.Leclerc - red.)
Reklama

– Cieszymy się z dołączenia do naszej sieci nowego przedsiębiorcy wraz z dwoma sklepami – w Tarnowcu i Zbylitowskiej Górze. To otwarcie wzmacnia obecność szyldu Intermarché w Polsce, a także grono właścicieli sklepów działających w ramach Grupy Muszkieterów, którzy stanowią największą siłę naszej organizacji. Nowy partner oznacza także zasób nowych pomysłów i dodatkowej energii dla całej Grupy – powiedział Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.  – Dołączenie nowego franczyzobiorcy do naszej sieci potwierdza również, że w ramach walki o klienta, która jest wyzwaniem dla wszystkich właścicieli sklepów w Polsce, szyld Intermarché charakteryzuje się solidną ofertą biznesową – dodał.

Nowe markety Intermarché mieszczą się w Tarnowcu przy ul. Tarnowskiej 87, oraz w Zbylitowskiej Górze przy ul. Zbylitowskich 91.Powierzchnia sklepu w Tarnowcu to 600 mkw., natomiast w przypadku Intermarché w Zbylitowskiej Góry sala sprzedaży ma około 700 mkw. Oba sklepy są wyposażone w parkingi z 25 miejscami postojowymi. Sklepy należą do spółki Nasza Tradycja, prowadzonej przez Pawła i Monikę Stańców. Sklepy działały od 2017 roku pod szyldem E.Leclerc Express.

Intermarche dzięki temu powiększyło sieć do 219 placówek. Oprócz tego sieci udało się uruchomić w 2018 roku 2 sklepy: w Gdyni i Gnieźnie, zamknęła zaś 17 placówek. 

Grupa Muszkieterów to obecna od ponad 20 lat na polskim rynku największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld złotych. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie ok. 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum