Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Intersport: Inwestor lub emisja akcji w celu pozykania 80 mln zł

Intersport podjął decyzję o aktualizacji przeglądu opcji strategicznych z 2021 r. i rozważa znalezienie inwestora lub emisję nowych akcji w celu pozyskania dodatkowych 80 mln zł.
Reklama

Intersport chce pozyskać 80 mln zł

- Biorąc pod uwagę dalszy rozwój spółki oraz realizację jej długoterminowych celów, zarząd rozważył opcje dotyczące pozyskania inwestorów lub inwestora strategicznego lub finansowego. W szczególności w zależności od bieżących uwarunkowań rynkowych oraz możliwych form współpracy, rozważana jest emisja nowych akcji. Tym samym intencją zarządu jest znalezienie takiego rozwiązania, które umożliwi spółce pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych w wysokości do 80 mln zł - informuje Intersport.


Spółka poinformowała, że w celu realizacji wybranej opcji zostaną przeprowadzone wymagane analizy prawne i finansowe, w tym związane z przygotowaniem optymalnej struktury nowej emisji oraz ew. rozmowy z inwestorami. Intersport zastrzega nie zostały jeszcze podjęte żadne decyzje dotyczące wyboru konkretnej opcji w zakresie szczegółowych parametrów emisji akcji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum