Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Intersport zapłaci za 3 sklepy prawie 5 mln zł

Intersport Polska zawarł ze spółką OTCF warunkową umowę przejęcia trzech sklepów "4 Faces". Łączna wartość transakcji nie przekroczy 4,9 mln zł netto i będzie płatna w ratach do 30 marca 2021 roku - poinformowała spółka w komunikacie.
Reklama

Intersport podał, że podpisał warunkową umowę przejęcia umów najmu sklepów, w ramach której przejmie prawa i obowiązki najemcy, a także środki trwałe i towary znajdujące się w tych sklepach, aby następnie prowadzić w nich działalność handlową pod swoim szyldem.

Umowa została zawarta m.in. pod warunkiem, że OTCF uzyska do 20 marca 2020 roku od właścicieli sklepów wszystkie potrzebne zgody niezbędne do prowadzenia przez Intersport działalności. Kolejnym warunkiem umowy jest objęcie przez OTCF do 20 marca akcji nowej emisji serii H i opłaci je wkładem pieniężnym w kwocie nie niższej niż 5 mln zł.

Sklepy znajdują się w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. O podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przejęcia sklepów spółka informowała w grudniu 2019 roku.

Intersport podał wówczas, że w wyniku transakcji uzyska w nowym roku obrotowym rozpoczynającym się 1 kwietnia 2020 roku dodatkowy przychód w kwocie około 13 mln zł. Spółka zakłada też, że przejmowane sklepy będą rentowne, co przyczynić się ma do poprawy wyniku finansowego.

OTCF posiada wraz z podmiotami powiązanymi 7,500.000 akcji Intersportu, które stanowią 24,69 proc. udział w kapitale zakładowym i uprawniają do 20,63 proc. ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu. (PAP Biznes)

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum