Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Istniejące centra handlowe pewniejszą inwestycją dla najemców

Zdaniem ekspertów inwestycje najemców w centra handlowe o ugruntowanej pozycji rynkowej są obarczone mniejszym ryzykiem, niż otwieranie sklepów w nowo powstających obiektach - czytamy w Rzeczpospolitej.
Reklama
Jak podkreśla w rozmowie z Rzeczpospolitą Marta Stańczak z Jones Lang LaSalle, sprawdzone, dobrze funkcjonujące galerie są interesujące, zarówno dla marek wchodzących na rynek polski, jak również tych już dobrze znanych. Dlatego, według Magdaleny Frątczak z CB Richard Ellis, nie ma ryzyka, że galerie starszej generacji będą porzucane na rzecz nowych projektów. Tymczasem w przypadku nowych projektów trudno w ostatnim czasie zawsze spełnić wymóg, aby centrum było wynajęte w 95 - 100 proc. w chwili otwarcia - podaje dziennik.

Radosław Knap z Polskiej Rady Centrów Handlowych podkreśla, że zanim większa sieć handlowa podejmie decyzje o podpisaniu umowy najmu w danym centrum handlowym, analizuje szczegółowo dane dotyczące potencjału miasta czy regionu, m.in. profil demograficzny, preferencje zakupowe mieszkańców, ich siłę nabywczą, strukturę handlu, stopę bezrobocia, infrastrukturę - czytamy w Rzeczpospolitej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum