Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jak kupować obuwie? Radzi CCC i eksperci Towarzystwa Podologicznego

CCC oraz eobuwie.pl nawiązały współpracę z Towarzystem Podologicznym.
Reklama

Eksperci od zdrowych stóp radzą jak dobrać obuwie i na co zwrócić uwagę.

 Obuwie szkolne z racji intensywności użytkowania może zużywać się przedwcześnie. Jeżeli zauważysz, że podeszwa buta jest zużyta i starta po stronie wewnętrznej lub zewnętrznej natychmiast wykonaj wymianę obuwia. But nie powinien być przechylony w żadnym kierunku - nie jest to korzystne dla zdrowia stóp dziecka. Co więcej, jeśli rodzic zaobserwuje, że jego pociecha zużywa obuwie nierównomiernie - np. jedna ze stron podeszwy jest silniej zdeformowana - warto rozważyć wizytę u specjalisty ortopedy, ortopodologa czy fizjoterapeuty celem kontroli chodu dziecka - mówi Ilona Vollmer, Polskie Towarzystwo Podologiczno-Podiatryczne, Zdrowie Publiczne

Wybierając obuwie dla dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych aspektów:

• But powinien być lekki, dzięki czemu mięśnie nie będą nadmiernie wydatkowane.
• Podeszwa powinna pozwalać na fizjologiczny ruch stopy. Zaleca się, aby w obszarze przedstopia (tj. na wysokości stawu, łączącego palce z śródstopiem) zginała się pod kątem 90 stopni.
• Palce stóp powinny mieć swobodę oraz przestrzeń do ruchu. Buty nie powinny mieć uciskających lub drażniących elementów i szwów.
• But powinien być dopasowany do kształtu stopy. Dobrym rozwiązaniem jest obuwie sznurowane lub na rzepy. Pomoże to na lepsze dopasowanie obuwia.
• Dziecięce stopy rosną szybko. But musi być dopasowany pod względem długości i szerokości stóp.
• Biorąc pod uwagę, że dziecięce stopy popołudniem są ok. 4% większe, należy kupować obuwie o tej porze dnia.
Zaleca się, aby kontrolować dopasowanie buta do stopy co 2-4 miesiące u dzieci w wieku 1-4 lata i co 6 miesięcy w przypadku dzieci w wieku 4-6 lat. 

• Biorąc miarę stóp należy uwzględnić wymiar dłuższej stopy. Podczas każdego kroku stopa przesuwa się do przodu, dlatego w okolicy jej czubka należy zostawić swobodną przestrzeń około 12mm - 6mm przestrzeni na ruch stopy w bucie oraz 6 mm na wzrost stopy - radzi Katarzyna Kowalska Pac, Ortopodolog, Polskie Towarzystwo Podologiczno-Podiatryczne

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum