Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jak płacą Włosi, a jak Duńczycy? Co to oznacza dla e-commerce?

Niemieccy konsumenci wybierają e-portfele zamiast dotychczas preferowanego fakturowania i płatności przelewem. Natomiast silną popularnością we Włoszech cieszy się wciąż PayPal, który jest preferowany przez połowę kupujących.
Reklama
  • Dobra fizyczne dominują w europejskich wydatkach na handel elektroniczny, podczas gdy usługi cyfrowe i podróże dopiero wracają do łask, wynika z raportu Nexi 2021 European eCommerce Report.
  • Łączna wartość wydatków na zakupy online we Włoszech, Niemczech oraz krajach skandynawskich wyniosła w 2021 roku prawie pół biliona euro.

Konsumenci w Finlandii wydali na zakupy w sieci w 2021 roku ponad 8,7 mld euro. W Danii było to 14 mld euro; w Norwegii 15,7 mld euro; w Szwecji 22,5 mld euro; w Austrii 23,2 mld euro oraz 31,4 mld euro w Szwajcarii. Europejskimi liderami okazały się Włochy z 186,7 mld euro i Niemcy z wydatkami rzędu 190 mld euro. Łączna wartość wydatków na zakupy online wyniosła prawie 500 miliardów euro.

Niemieccy konsumenci prawie zawsze wybierają płatność za pomocą portfel elektronicznych. 39 proc. preferuje właśnie taką metodę, 23 proc wciąż woli regulować faktury w tradycyjny sposób za pomocą przelewu. Austria podziela niemieckie zamiłowanie do e-portfeli (25 proc.), stawiając na prostotę, bezpieczeństwo i szybkość.

Natomiast we Włoszech konsumenci zdecydowanie preferują PayPal (50 proc.), przy czym 58 proc. wskazuje bezpieczeństwo jako kluczowy czynnik przy podejmowaniu decyzji dotyczącej formy płatności. Drugą ulubioną włoską opcją są karty płatnicze – 19 proc.

Duńscy konsumenci w przeważającej mierze preferują płatności kartą kredytową (51 proc.), ale ponad jedna trzecia (34 proc.) korzysta z popularnej w Danii aplikacji MobilePay. Finowie nadal preferują „tradycyjne” technologie transakcyjne, jak przelewy bankowe online (34 proc.) czy karty kredytowe (24 proc.). Duża popularnością w Skandynawii cieszą się lokalne metody płatności, jak VIPPS w Norwegii (23 proc.) czy Swish w Szwecji (19 proc).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum