Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jaka jest kaucja za butelki po piwie w 2023 r.? Żabka przyznaje dodatkowe rabaty

Sieć sklepów Żabka promuje nowe zasady przyjmowania opakowań zwrotnych. Sklepy przyznają dodatkowy ekorabat. Zwrot i zakup butelek po piwie muszą jednak odbywać się na tym samym paragonie.
Reklama

Sieć Żabka promuje akcję "Wymień pustą na pełną". Sieć podaje, że oferuje poza kaucją dodatkowy ekorabat czyli 50 gr taniej na każde piwo w butelce zwrotnej.

 

 

Zwrot butelek po piwie w sklepach Żabka. Jak to działa?

Maksymalnie przy jednej transakcji klient może oddać 20 butelek.

Poprzez rabat należy przez to rozumieć obniżkę w kwocie 50 groszy na zakup piwa przy jednoczesnym zwrocie butelki zwrotnej. Rabat jest wprost powiązany z natychmiastowym zakupem kolejnej butelki piwa. Odbiór butelek zwrotnych może się odbywać jedynie w sklepach, które posiadają w swojej ofercie produkty w takich samych butelkach zwrotnych jak zwracane przez klienta. Sklep może odmówić przyjęcia butelek zwrotnych, jeżeli będą uszkodzone, brudne lub w inny sposób będą niezdatne do wymiany czy ich ponownego wykorzystania, gdy w sklepie nie ma miejsca na przyjęcie opakowań kaucyjnych.

Zasady oddawania butelek po piwie w sklepach Żabka
Zasady oddawania butelek po piwie w sklepach Żabka

Gazetka handlowa sieci Żabka
Gazetka handlowa sieci Żabka

Nowy obowiązek kaucyjny dla 200 tys. sklepów w Polsce

Przypomnijmy, że wciąż czekamy na wejście w życie tzw. ustawy kaucyjnej. Proponowane przez rząd przepisy zakładają obowiązek odbierania pustych opakowań i odpadów opakowaniowych powstałych z opakowań objętych systemem kaucyjnym oraz do zwrotu kaucji przez każdy sklep o powierzchni handlowej powyżej 100 m2 .Natomiast mniejsze jednostki handlowe będą mogły odbierać te opakowania i zarazem zwracać kaucję na zasadzie dobrowolności. Według GUSu na koniec 2020 r. szacowana liczba sklepów w Polsce wyniosła blisko 320 tys. 59,4% wszystkich sklepów w Polsce w 2020 roku miało powierzchnię sprzedażową 100 m2 i więcej. Zatem liczba sklepów, do których będzie można oddać opakowania objęte systemem kaucyjnym, powinna oscylować w okolicach 200 tys.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum