Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jakie ceny paliw w okresie świątecznym?

Między 19 a 25 grudnia na stacjach paliw może dojść do niewielkich zmian cen paliw - ocenia portal e-petrol w piątkowym komentarzu. Zdaniem analityków do większych zmian cen może dość od nowego roku.
Reklama

Według analityków portalu benzyna Pb98 może kosztować 7,17-7,31 zł/l, a w przypadku benzyny 95-oktanowej średnie ceny powinny zamknąć się w przedziale 6,51-6,63 zł/l. Nieco większa zmiana może dotyczyć oleju napędowego, który drożał w hurcie. Jego ceny średnie mogą wynieść 7,67-7,79 zł/l. W przypadku autogazu średnia cena znajdzie się w widełkach 2,89-2,96 zł/l.

Portal przypomina, że w mijającym tygodniu wzrosły ceny wszystkich gatunków paliw. Średnia hurtowa cena benzyny 95-oktanowej wynosi 5770 zł/m sześc., o 53 zł drożej niż w miniony weekend. Benzyna Pb98 w tym czasie podrożała o 140 zł, do 6120 zł/m sześc. W przypadku diesla podwyżka sięgnęła 290 zł za metr sześc., a w przypadku oleju opałowego - 305 zł. Aktualna cena oleju napędowego to 6832 zł/m sześc., zaś olej opałowy kosztuje 5640 zł/m sześcienny.

Analitycy wskazują, że "wraz z nowym rokiem w życie wchodzą znormalizowane stawki podatku VAT, a więc warto ostatnie tankowanie w roku nieco przyspieszyć, aby nie spędzać końcówki roku w ogonku zapominalskich - bowiem zmiana cen z pewnością stanie się impulsem do powszechnego tankowania przed sylwestrem". (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum