Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Janusz Palikot będzie budował piwne domy

Domy o powierzchni ponad 100 m kw. wyposażone w krany z piwem powstaną na terenach Browaru Tenczynek. Inwestorem jest spółka zarządzana przez Janusza Palikota. Wartość inwestycji wyniesie ok. 1,5 mln zł. W pierwszym etapie zaplanowano 4 domy. Oddanie budynków do użytku nastąpi w 2022 roku.
Reklama

– Tego typu domy piwne powstały już w Skandynawii, ale w Polsce jako pierwsi mierzymy się z takim projektem. To będzie idealne miejsce dla smakoszy, którzy cenią smak niefiltrowanego i niepasteryzowanego piwa. W każdym domu będą krany z podłączeniem do tanków z wybranymi przez klienta produktami Browaru Tenczynek– tłumaczy Janusz Palikot, prezes Browaru Tenczynek. 

Inwestorem domów piwnych jest Manufaktura Piwa, Wódki i Wina SA, której prezesem jest Janusz Palikot. Koszty inwestycji pokryje spółka ze środków własnych, jednak zysk z ich sprzedaży zostanie wypłacony w ramach dywidendy dla inwestorów, którzy w ramach kampanii crowdfundingowej promowanej na platformie Crowdway.pl obejmą akcje spółki Tenczynek Bezalkoholowe.

Domy piwne powstaną w części północnej terenu należącego do Browaru Tenczynek, w otoczeniu Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

Każdy dom ma powierzchnię 100 mkw., w tym sypialnia, kuchnia, łazienka i salon z dostępem do piwnych kranów. Za projekt odpowiada Pracownia architektoniczna Team S.C. z Buska-Zdroju.

Na początku marca podczas konferencji prasowej Janusz Palikot ogłosił powstanie nowej spółki Tenczynek Bezalkoholowe SA i rozpoczęcie kampanii crowdfundinowej promowanej na platformie Crowdway.pl. Po 6 dniach od startu zbiórki prawie 170 akcjonariuszy zainwestowało w akcje ponad 460 tys. zł. Celem kampanii jest pozyskanie do 4,17 mln zł na rozwój biznesu Tenczynek Bezalkoholowe SA – spółka ma zajmować się całkowitą dealkoholizacją piw Browaru Tenczynek i krajowych browarów kraftowych, a także inwestycjami we wspomniane domy piwne.

– W przypadku wynajmu wprowadzane będą dziennie stawki pobytu, a jeśli chodzi o zakup to cena wyniesie 12 tys. zł za mkw. Z kolei za piwo będzie się płacić zgodnie z licznikiem przypominającym wodomierz. Co ważne, jednorazowy zysk ze sprzedaży domów zostanie wliczony do pierwszej dywidendy akcjonariuszy spółki Tenczynek Bezalkoholowe, którą planujemy wypłacić w 2022 roku – dodaje Janusz Palikot.

Sprzedaż domów ruszy w 2022 roku.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum