Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Japonia: Dzieci na stadionie olimpijskim mają pić tylko Coca-Colę

Falę oburzenia wywołała prośba jednej ze szkół w Japonii, która zażyczyła sobie, aby uczniowie oglądający z trybun mecze piłkarskie na Igrzyskach Olimpijskich mieli ze sobą wyłącznie napoje marki Coca-Cola – podał we wtorek dziennik „Mainichi Shimbun”.
Reklama

Większość zawodów sportowych w ramach rozpoczynających się w piątek Igrzysk odbędzie się bez udziału publiczności z powodu pandemii Covid-19. Na stadion piłkarski w mieście Kashima zostaną natomiast wpuszczeni tylko uczniowie lokalnych szkół podstawowych i gimnazjów.

Jedna ze szkół przekazała opiekunom uczniów zalecenie o treści: "Proszę upewnić się, że wszelkie napoje w plastikowych butelkach wnoszone (na stadion) to produkty Coca-Coli" - odnotowała miejska rada edukacji.

Według "Mainichi Shimbun" szkoła postąpiła tak na polecenie tokijskiego komitetu organizacyjnego. Przedstawiciel komitetu miał powiedzieć nauczycielom i innym pracownikom szkoły, że "wnoszenie plastikowych butelek innych niż Coca-Cola jest zakazane". "Zdejmijcie etykiety, jeśli są innej firmy" - miał dodać ten przedstawiciel.

Z oficjalnej strony internetowej Igrzysk w Tokio wynika, że Coca-Cola posiada status "Światowego Partnera Olimpijskiego", czyli najwyższą rangę sponsorską tych zawodów.

Zalecenie wydane przez szkołę wyciekło do mediów społecznościowych, wywołując falę niezadowolenia. Lokalne władze Kashimy zostały zalane skargami w tej sprawie. Miejska rada edukacji oświadczyła, że użyto "wprowadzającego w błąd sformułowania", i że poprosiła tylko o usuwanie etykiet z napojów.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum