Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jeronimo Martins chce objąć kodami GS1 ok. 10 proc. asortymentu

Jeronimo Martins planuje objąć kodami GS1 DataBar nawet do 100 produktów oferownaych przez sklepy Biedronka. Obecnie jest to 40 produktów świeżych, głównie wędliny, dania gotowe i mięsa a także pakowane sałaty, czyli ok. 4 proc. całego asortymentu oferowanego przez sklep.
Reklama

Biedronka planuje doprowadzenie do sytuacji identyfikowania ponad 100 produktów marki własnej kodami GS1 DataBar, co będzie stanowiło ok. 10 proc. całkowitej liczby produktów sprzedawanych w tej sieci. - Obecnie, ze względu na to, że ten sam produkt, w różnych regionach produkują dla Biedronki różni producenici w projekt zaangażowanych jest ok. 100 producentów. Rozszerzanie tego projektu jest możliwe. Jednak główny problem leży po stronie technologii druku na opakowaniach plasikowych, kartonowych czy aluminiowych. Jest to związane z tym, że kod GS1 DataBar musi być naniesiony na opakowanie bezpośrednio na linii produkcyjnej, bo zawiera informacje o partii produkowanego towaru - wyjaśnia Marcin Dopierała, regionalny dyrektor operacyjny Jeronimo Martins.

Kody GS1 DataBar mają w swoim kodzie zapisane informacje o dacie przydatności do spożycia i numerze partii, które w przypadku ich przekroczenia powodują automatyczną blokadę sprzedaży. W przypadkach nieprawidłowości zastosowanie kodów DataBar przyspiesza procedurę wycofania partii produktu z rynku. Dzięki nowej generacji kodów kreskowych sieć detaliczna zarządza datami ważności produktów w sposób zautomatyzowany. 

Zgodnie z informacjami ILiM sieć składająca się ze 100 sklepów może wygenerować oszczędności w wysokości 2,33 mln dolarów w przypadku zastosowania kodów GS1 DataBar na wyrobach mięsnych, owocach i warzywach.

Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania, który wdraża globalne standardy kodów kreskowych GS1 w Polsce. Kod kreskowy obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia na rynku handlu i dystrybucji na świecie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum