Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jeronimo Martins chce wejść do Rumunii?

Operator sieci dyskontowej Biedronka, Jeronimo Martins, interesuje się rynkiem rumuńskim - informuje gazeta Ziarul Financiar. Jak podaje serwis rumuńskiej gazety, Jeronimo rozważał zakup tamtejszej sieci Profi od funduszu Enterprise Investors. Profi zaprzecza tym doniesieniom.
Reklama
-Wiem z całą pewnością, że Enterprise Investors nie prowadzi żadnych rozmów na temat sprzedaży Profi Rok Food ani z Jeronimo Martins ani żadną inną siecią lub Funduszem i nie ma planów odsprzedaży społki w przewidywalnym czasie - mówi Paweł Musiał w oświadczeniu przesłanym serwisowi portalspozywczy.pl.

Dodaje, że Profi jest drugą co do wielkości siecią w Rumunii, operującą w 207 placowkach. - Czwarty rok z rzędu zwiększa swój udział w rynku, nieprzerwanie raportując pozytywną sprzedaż lfl i co ważne wypełnia wszystkie cele dotyczące wzrostu zyskowności, podczas kiedy większość konkurentów generuje w Rumunii znaczne straty. Plany na najblizsze 3 lata to otwarcie kolejnych co najmniej 150 obiektów - dodaje.


Fundusz Enterprise Investors w 2009 roku nasz fundusz kupił 100 proc. akcji Profi Rom Food Group w ramach transakcji wykupu menedżerskiego

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum