Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jeronimo Martins i Rossmann w pierwszej dziesiątce największych podatników CIT

Właściciel sklepów Biedronka, spółka Jeronimo Martins Polska oraz Rossmann znalazły się w pierwszej dziesiątce największych podatników CIT za rok 2019 - wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Reklama

Z tych firm najwięcej za rok 2019 podatku zapłacił ING Bank Śląski, bo prawie 776 mln zł. Na drugim miejscu jest Santander Bank Polska z 751 mln zł zapłaconego podatku. Trzeci jest również bank - Polska Kasa Opieki SA, która wpłaciła 746 mln zł podatku.

Na czwartym miejscu jest Polski Koncern Naftowy Orlen (prawie 737 mln zł podatku), a na piątym Jeronimo Martins Polska - właściciel sklepów Biedronka (prawie 624 mln zł zapłaconego podatku).

Na szóstym miejscu jest kolejny bank. To mBank, który za 2019 rok odprowadził ponad 464 mln zł podatku. Kolejna spółka na liście to Alior Bank - ponad 317 mln zł odprowadzonego podatku.

Z pierwszej dziesiątki pozycję ósmą zajmuje spółka P4, która jest operatorem sieci Play z niemal 269 mln zł zapłaconego podatku CIT. Na miejscu dziewiątym jest sieć drogerii Rossmann - ponad 231 mln zł podatku. Pierwszą dziesiątkę zamyka spółka Philip Morris Polska - ponad 227 mln zł podatku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum