Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jeronimo Martins jedną z najlepiej zarządzanych spółek w Europie

Aż pięć firm portugalskich, w tym inwestorzy w Polsce: EDP, EDP Renováveis, Galp, Jerónimo Martins oraz Portugal Telecom, znalazło się w rankingu Institutional Investor wyróżniającym najlepsze zespoły zarządzające spółkami w Europie - informuje wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Lizbonie powołując się na portugalskie media.
Reklama
Najwyższą pozycję w rankingu ogólnym zajęło EDP Renováveis, które uplasowało się na 2. pozycji, tuż za grupą Unilever (EDP znalazło się na 91. miejscu, Jerónimo Martins zaś na 92).

Ranking wyróżnił także Ferreira de Oliveira, zarządzającego portugalską spółką paliwową Galp, który został uznany drugim najlepszym CEO w ramach sektora, oraz liderów spółki Jerónimo Martins - Pedro Soares dos Santos, który został uznany 4. najlepszym CEO w Portugalii, podczas gdy Alan Johnson, dyrektor finansowy spółki, najlepszym zarządzającym finansami wśród spółek handlu detalicznego notowanych na giełdach europejskich.

Ranking Institutional Investor jest opracowywany na podstawie oceny dokonanej przez 2500 analityków i inwestorów.

Jak już informowaliśmy, firma Jerónimo Martins w 2012 r. wzmocniła swoją konkurencyjność na wszystkich rynkach, na których jest obecna. Skonsolidowana sprzedaż firmy wzrosła o 10,5 proc. do 10,9 mld euro (+11,5 proc. przy stałym kursie). Skonsolidowany zysk netto to 360 milionów euro, co stanowi wzrost o 5,9 proc. Rada nadzorcza spółki zaproponowała wypłacenie dywidendy w wysokości 0,295 euro brutto za akcję, czyli o 7,3 proc. więcej niż rok wcześniej.  

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum