Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jerzy Mazgaj: Najlepszym rozwiązaniem byłby podatek od efektu skali

Jerzy Mazgaj, właściciel i prezes spółki Alma Market uważa, iż planowane przez rząd dodatkowe opodatkowanie handlu nie jest najlepszym pomysłem. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" tłumaczy, że jeśli już ma zostać wprowadzony nowy podatek, to powinien objąć nie tylko jedną branżę, lecz całą gospodarkę.
Reklama

W opinii Mazgaja, najlepszym z zaproponowanych jak dotąd rozwiązań w kwestii nowego podatku jest pomysł przedstawiony przez Fundację "Pomyśl o przyszłości", kierowaną przez Ryszarda Florka, prezesa Fakro. Fundacja sugeruje tzw. podatek od efektu skali. Jego wysokość byłaby ustalana na podstawie udziałów rynkowych w skali europejskiej.

Właściciel Alma Market komentując ten pomysł podkreśla, iż po wprowadzeniu takiego podatku "zagraniczne firmy generujące wielkie obroty i dysponujące faktycznie wieloma narzędziami służącymi do unikania płacenia podatków zostałyby do płacenia zmuszone". Co więcej, podatek płaciłaby nie tylko branża handlowa, lecz wszystkie firmy spełniające wyznaczone kryteria - niezależnie od tego, w jakim sektorze gospodarki działają.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum