Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jest nowa prezes sieci MediaMarkt. W zarządzie też menedżer z doświadczeniem w Pepco i Tesco

Snjezana Bandner z początkiem września 2023 roku została prezesem zarządu MediaMarktSaturn Polska. Zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Jackiewicza, który zdecydował o kontynuacji kariery zawodowej poza strukturami firmy. Jackiewicz był szefem MediaMarkt w Polsce przez półtora roku, od kwietnia 2022. Do zarządu firmy dołączył również Maciej Melnik, który objął funkcję członka zarządu i dyrektora zarządzającego ds.handlowych.
Reklama

Snjezana Bandner, która związana jest z Grupą MediaMarktSaturn od 17 lat, ma bogate doświadczenie w handlu na rynkach międzynarodowych. Doskonale zna potencjał i wyzwania europejskiego rynku elektroniki użytkowej, z uwzględnieniem specyfiki wymagań rynku polskiego. Przez ostatnie miesiące pełniła w MediaMarktSaturn Polska funkcję dyrektora handlowego (Managing Director Commercial / CCO), wcześniej zajmowała stanowisko Chief of Staff w MediaMarktSaturn Retail Group. Jest ekspertem w obszarze zakupów, zarządzania asortymentem i strategii biznesowej.

Od sierpnia br. do zarządu MediaMarktSaturn Polska dołączył również Maciej Melnik w funkcji dyrektora zarządzającego ds. Handlowych (Managing Director Commercial). Maciej Melnik posiada wieloletnie doświadczenie w handlu detalicznym. Przez wiele lat pracował w Grupie TESCO, gdzie pełnił międzynarodowe funkcje zarządcze; polski oddział sieci prowadził w randze dyrektora zarządzającego i członka zarządu. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora ds. strategii i transformacji dóbr szybko zbywalnych w GRUPIE PEPCO. Jest ekspertem w zakresie handlu i marketingu, zakupów, strategii biznesowej i transformacji.

W skład zarządu MediaMarktSaturn Polska / MediaMarkt Polska wchodzą również: Marcin Walendowski, dyrektor zarządzający ds. Finansów (CFO) w zarządzie od stycznia 2023 roku oraz Daniel Mikołajczyk, dyrektor zarządzający ds. Operacyjnych (COO) - w zarządzie od lipca 2023 roku.
MediaMarktSaturn Polska należy do MediaMarktSaturn Retail Group (MMSRG). W Polsce prowadzi sieć sklepów MediaMarkt oraz sklep internetowy mediamarkt.pl. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum