Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jest wyrok w sprawie śmierci na budowie galerii

Trzy osoby skazane m.in. na kary więzienia w zawieszeniu, dwie uniewinnione - taki wyrok zapadł w środę w procesie dotyczącym wypadku przy budowie galerii handlowej Plaza w Suwałkach, w którym w 2010 r. zginęły trzy osoby, a czwarta została poważnie ranna.
Reklama

 

Wyrok Sądu Okręgowego w Białymstoku jest nieprawomocny. Dwie z osób skazanych, to współwłaściciele białostockiej firmy, która projektowała i montowała rusztowania na budowie Plazy.

Wypadek w suwalskiej galerii handlowej miał miejsce pod koniec lutego 2010 r. Czterech robotników spadło wówczas z rusztowania, z wysokości 14 metrów w czasie prac wykończeniowych sufitu w powstającej galerii handlowej. Trzech zginęło, czwarty został ciężko ranny.

To powtórny proces w tej sprawie. W sierpniu 2013 r. sąd okręgowy skazał trzy osoby na kary więzienia w zawieszeniu za nieumyślne spowodowanie śmierci trzech osób oraz za narażenie czwartej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pozostałych troje oskarżonych uniewinnił.

Sąd Apelacyjny w Białymstoku wyrok wobec pięciu osób jednak uchylił i sprawę przekazał do ponownego rozpoznania sądowi okręgowemu. Ten, opierając się przede wszystkim na opiniach biegłych z zakresu budownictwa i BHP, w środę powtórnie skazał trzy osoby, dwie pozostałe uniewinnił.

Proces odbywał się w Białymstoku ze względu na zasady ekonomiki procesowej, bo w tym mieście mieszka większość oskarżonych, ich obrońcy oraz świadkowie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum