Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

JMP odpowiada na zarzuty KZSM

Jeronimo Martins Polska w liście, jaki skierował do KZSM, deklaruje otwartość firmy na współpracę ze wszystkimi podmiotami działającymi na rynku, również tymi zrzeszonymi w Krajowym Związku Spółdzielni Mleczarskich. - Żadna oferta nie może być przez nas przyjmowana bezkrytycznie. Współpraca handlowa musi wynikać z oczywistych przesłanek, związanych z potencjałem produkcyjnym, obustronną rentownością, kryteriami jakościowymi i innymi istotnymi parametrami - pisze do Waldemara Brosia, prezesa KZSM, Alicja Koleśnik, dyrektor działu zakupów Jeronimo Martins Polska S.A.
Reklama

Oznacza to, że każda oferta współpracy, kierowana do Jeronimo Martins Polska, jest analizowana przez kupców odpowiedzialnych za poszczególne kategorie. Taka analiza realizowana w oparciu o obiektywne kryteria, jest stosowana niezależenie od wielkości lub formy działalności podmiotów zwracających się z propozycją współpracy do naszej spółki.
- Podkreślaliśmy, że jesteśmy przekonani o wysokiej jakości wyrobów produkowanych przez spółdzielnie mleczarskie reprezentowane przez KZSM. Dodam tylko, że w tym roku przedstawiciele JMP spotkali się z kilkoma potencjalnymi dostawcami - podmiotami zrzeszonymi w Związku. Z częścią firm aktualnie prowadzimy negocjacje. Zaznaczam również, że już obecnie wśród naszych dostawców znajdują się zarówno duże, jak i mniejsze regionalne spółdzielnie mleczarskie - pisze Alicja Koleśnik.
Dyrektor działu zakupów Jeronimo Martins Polska S.A. przypomina, że oceniając potencjał i kierunek współpracy, firma jest zobowiązana również uwzględnić kwestie specyficzne dla sposobu funkcjonowania sieci Biedronka - jej skalę i jednorodność oferty w całej Polsce. - Nie możemy zapomnieć o wymaganiach dotyczących przewozu i dostaw produktów, ich powtarzalności i dostępności, jak również o zapewnieniu odpowiednich wolumenów, wystarczających do zaopatrzenia chociażby wybranych centrów dystrybucyjnych JMP. Uwzględniamy także potencjał i możliwości współpracy długoterminowej, jako najbardziej korzystnej dla obu stron - czytamy w liście.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum