Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Joom Marketplace i BaseLinker łączą siły. Baza większa o 400 mln klientów

Joom Marketplace, globalna platforma typu marketplace zakończyła integrację z BaseLinker. Dzięki temu, sprzedawcy podłączeni do BaseLinker zyskają dostęp do ponad 400 milionów klientów z 190 krajów. Przez miesiąc prowizja od sprzedaży dla przedsiębiorców, którzy do 1 marca połączą się z Joom Marketplace poprzez BaseLinker, będą wynosić 0 proc.  Po okresie próbnym prowizja będzie wynosić od 5 do 15 proc. w zależnosci od kategorii. Rejestracja na platformę jest bezpłatna.
Reklama

● Integracja Joom Marketplace z BaseLinker, polskim systemem zarządzania handlem elektronicznym, dla lokalnych e-sklepów oznacza szerszy dostęp do globalnej, liczącej ponad 400 milionów klientów, bazy.
● Prowizje od sprzedaży pobierane od przedsiębiorców, którzy do 1 marca dołączą do platformy Joom Marketplace poprzez BaseLinker, zostaną obniżone do 0% w pierwszym miesiącu. W kolejnych prowizje w zależności od kategorii będą wynosić od 5 do 15 proc.

Kacper Rozenbaum, od listopada 2022 roku Head of Strategic Partnerships w BaseLinker powiedział: „Joom to najnowsza integracja dostępna dla sprzedawców BaseLinker. Globalny zasięg Joom i jego siła w kanale mobile sprawia, że jest to szansa na dostęp do nowych rynków i klientów. Ma to znaczenie szczególnie teraz, gdy rozwój e-commerce w niektórych krajach europejskich spowalnia. Dzięki BaseLinker sprzedawcy mogą bezproblemowo dodać Joom do swoich kanałów sprzedaży i monitorować oraz zarządzać zamówieniami”.

 

 

Rozwiązanie BaseLinker sprawia, że proces umiędzynarodowienia sprzedaży staje się prostszy. Jeśli oferowane produkty spełnią wymagania określone przez BaseLinker zostaną, za pomocą kilku kliknięć, automatycznie uwzględnione w powiązanych marketplace'ach. A Joom zadba o obsługę klienta – przyjmowanie zamówień, logistykę, przekazywanie dodatkowych informacji czy wyjaśnianie ewentualnych problemów. Drugim obszarem są relacje z influencerami poprzez Influencer Program. Jest to platforma społecznościowa Joom, dzięki której sprzedawca może promować wybrany produkt, wybierając wcześniej odpowiedniego dla siebie influencera. Ten, w zamian za otrzymanie i możliwość przetestowania produktu, wystawia mu recenzję. Integracja pozwala także na lokalizację treści i promocję

Irina Pushkevich, Head of Business Development na Europę w Joom, skomentowała: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy stać się częścią sieci BaseLinker, co pozwoli nam zaoferować większej liczbie europejskich sprzedawców internetowych dostęp do nowych klientów na całym świecie. Pomimo dużej konkurencyjności na rynku europejskim, widzimy wielki potencjał wśród polskich sprzedawców. Aby pomóc im w zdobyciu nowych klientów, Joom zapewni im wsparcie na szeroką skalę w krajach, takich jak Niemcy, Austria, Francja, Hiszpania, Rumunia itp. W przyszłości planujemy również uruchomić dostosowane do potrzeb polskich sprzedawców rozwiązanie logistyczne w ich kluczowych krajach sprzedaży”.

Jomm Marketplace i BaseLinker - czym są?

Joom Marketplace jest jednym z biznesów Joom, międzynarodowej grupy e-commerce i fintech, założonej w 2016 roku w Rydze na Łotwie.  Oprócz Joom Marketplace, do Joom należą: Onfy, marketplace farmaceutyczny w Niemczech; Joompay, serwis fintech do transakcji finansowych w Europie; Joom Logistics, usługi logistyczne, technologiczne i infrastrukturalne dla transgranicznego e-commerce; JoomPro, platforma do transgranicznego handlu hurtowego.

BaseLinker to narzędzie do integracji platform marketplace, sklepów internetowych, przewoźników i narzędzi e-commerce w jednym panelu. Sprzedawcy używają BaseLinker do masowego wystawiania ofert, zarządzania zamówieniami i automatyzacji procesów. BaseLinker automatycznie zmienia statusy zamówień, wysyła wiadomości do klientów, wystawia faktury, generuje przesyłki i drukuje dokumenty. Sprzedawcy płacą na podstawie liczby zamówień w danym miesiącu, ceny zaczynają się od 9 EUR/miesiąc.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum