Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jula uruchamia sklep w Nowym Sączu. Liczy na zniesienie zakazu handlu

Jula Poland nie rezygnuje z planów rozwoju sieci w Polsce. W chwili obecnej sieć prowadzi 14 sklepów, w tym 14. otwarty w kwietniu w Szczecinie. Kolejny zostanie otwarty 22. października w Galerii Gołąbkowice w Nowym Sączu. Następne otwarcia, planowane na przyszły rok są finalizowane - mówi Arnold Brzeziński, Country Operations Manager Jula Poland.
Reklama

W pierwszych tygodniach lockdownu, mimo że sklepy były otwarte, liczba odwiedzających dramatycznie spadła. Zresztą sami sugerowaliśmy klientom ograniczenie wizyt w sklepach stacjonarnych. Zachęcaliśmy do zakupów online, poza usługą click&collect wprowadziliśmy możliwość odbioru produktów zamówionych przez Internet przy sklepach stacjonarnych, bez wychodzenia z samochodu. Dzięki temu sprzedaż online odnotowała kilkukrotne wzrosty rok do roku. Choć musieliśmy się mierzyć z ograniczeniami logistycznymi firm kurierskich niewątpliwie e-commerce pomógł nam przetrwać najtrudniejszy czas. 

W maju i czerwcu odnotowaliśmy rekordową sprzedaż właściwie w każdej kategorii produktów: zwłaszcza produktów dla dzieci do aktywności i gier na świeżym powietrzu.

Z punktu widzenia operacyjnego najbardziej obawiamy się nagłych zmian regulacji, które trzeba wdrożyć w krótkim czasie. Liczymy ponadto na ponowną dyskusję o zakazie handlu w niedzielę. W obecnej sytuacji zniesienie zakazu na pewno pomogłoby wielu podmiotom przetrwać trudny czas, odrobić częściowo straty, ale także zmniejszyłoby ruch w pozostałe dni tygodnia, przez co zakupy byłyby bezpieczniejsze.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum