Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jysk ogranicza ślad węglowy. Tekstylia będą wytwarzane bardziej eko

JYSK dołączył do duńskiej, dobrowolnej współpracy sektorowej, której celem jest zmniejszenie wpływu przemysłu tekstylnego na środowisko i klimat. Dołączenie do współpracy jest przedłużeniem już trwających w JYSK działań związanych z ogólną redukcją śladu węglowego.
Reklama

Od dłuższego czasu pracujemy nad zwiększeniem wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w naszych produktach. Tekstylia to ważny obszar, ponieważ jest to zarówno duża kategoria produktów w JYSK, jak i obszar o dużym wpływie na środowisko i klimat – mówi Lars Ringtved Nielsen, dyrektor ds. zgodności i jakości.

Współpraca na rzecz środowiska

Głónym celem współpracy duńskiego sektora jest to, aby do 2030 r. cała odzież i tekstylia duńskich firm składały się w co najmniej 40 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym co najmniej w 10 procentach z recyklingu bezpośrednio z włókien tekstylnych.

Współpraca duńskiego sektora ma na celu wesprzeć również realizację strategii dla branży tekstylnej, stworzonej przez Komisję UE. W ramach unijnej wizji, wszystkie tekstylia wchodzące na rynek europejski od 2030 roku, będą musiały posiadać określone cechy, jak: trwałość, możliwość naprawy, czy recyklingu oraz w dużej mierze powinny być wykonane z włókien pochodzących z recyklingu, wolne od substancji niebezpiecznych, czy produkowane z poszanowaniem praw społecznych i środowiska.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum