Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kancelaria Prezydenta: Uruchomiono platformę do zgłaszania uciążliwych przepisów

Uruchomiono platformę, na której można zgłaszać uciążliwe przepisy - poinformowała PAP Kancelaria Prezydenta. Utworzenie takiej platformy zapowiedział pod koniec czerwca prezydent Andrzej Duda.
Reklama

Jak podała prezydencka kancelaria, platforma została utworzona i jest dostępna pod adresem: https://ankieta.100xlatwiej.pl/.

"Każdy może zgłosić uciążliwy przepis, który według niego należałoby zmienić. Zmiany można zaproponować w kilku kategoriach m.in.: sprawy obywatelskie, podatki, procedury administracyjne, sprawy samorządowe, tarcza antykryzysowa oraz inne" - napisano.

Aby wypełnić zgłoszenie należy także nadać mu tytuł, opisać problem oraz podać swoje dane kontaktowe. Do zgłoszenia można też dodawać załączniki.

Uruchomienie platformy internetowej, na której przedsiębiorcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje i uwagi co do tego jak uprościć procedury w Polsce zapowiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Polsce.

"Mam nadzieję tutaj na głosy przede wszystkim polskich przedsiębiorców, polskiego biznesu, gdzie są takie momenty, które moglibyśmy przenieść do sieci, które moglibyśmy realizować właśnie za pośrednictwem choćby internetu, po to aby skrócić procedury; aby czasem zrezygnować z obiegu dokumentów, które nie w każdym przypadku są potrzebne, a które przeszkadzają tłumiąc aktywność gospodarczą" - powiedział wówczas Andrzej Duda.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum