Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

KAS zlikwidowała magazyny z podróbkami na targowisku w Wólce Kosowskiej

55 tys. sztuk podrabianych perfum, zegarków, obuwia i odzieży odkryli funkcjonariusze podlaskiej KAS w magazynach na terenie targowiska w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Wartość oryginalnego towaru sięgnęłaby 17 mln zł.
Reklama

Podróbki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi kilkudziesięciu znanych były w kilku magazynach na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej - poinformował w piątek st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W związku ze sprawą zatrzymane zostały dwie osoby, podejrzane o wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami; grozi im do pięciu lat więzienia. Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

KAS przypomina, że jednym z jej zadań jest przeciwdziałanie wprowadzaniu na rynek podrabianych towarów, wspieranie w ten sposób uczciwych przedsiębiorców i dbanie o prawa twórców i ochronę konsumentów. "Podróbki nie spełniają norm jakości i mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników. Przykładem są kosmetyki i leki wyprodukowane z nieznanych składników oraz zabawki z przekraczającym dopuszczalne normy stężeniem ftalanów" - powiedział Czarnecki.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum