Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kasa samoobsługowa sposobem na niedzielny handel? Korzystają Żabka i Duży Ben

Sieć sklepów alkoholowych Duży Ben, własność Grupy Eurocash, ma kasy samoobsługowe w części swoich punktów. Korzystając z tego rozwiązania otwiera sklepy w niedziele. Klient obsługuje się sam płacąc za zakupy kartą. Podobne rozwiązania stosuje sieć Żabka.
Reklama

Duży Ben funkcjonuje na rynku od 2016 roku. Jest to największa w Polsce sieć sklepów z alkoholem. Teraz otwiera swoje sklepy także w niedzielę - warunek płatność kartą.

Duży Ben otwarty w niedziele

Sklepy Duży Ben ogłaszają możliwość zakupów w niedzielę na banerach rozstawianych przed placówkami. W niedzielę w sklepie nie da się kupić wyrobów tytoniowych.

Niedawno sieć wdrożyła inne rozwiązanie poszerzając zakres usług. Detalista nawiązał współpracę z Glovo. W jej efekcie klienci – w wybranych miastach – zyskują możliwość zamówienia artykułów z oferty Dużego Bena wprost pod swoje drzwi. Ponadto sieć nawiązała także współpracę z Pointpack, dzięki której kupujący będą mieli możliwość nadawania i odbioru paczek w placówkach Dużego Bena.

Warszawski sklep Duży Ben fot. dlahandlu.pl
Warszawski sklep Duży Ben fot. dlahandlu.pl

Żabka otwarta w niedziele

Przypomnijmy, bezobsługowość i zatrudnienie w sklepie tylko "pracownika ochrony" a nie sprzedawcy to odpowiedź Żabki na uszczelniony zakazu niedzielnego handlu. W systemie bezobsługowym nie ma bowiem elementu ludzkiego, a właśnie kwestia pracy sprzedawców w niedziele jest osią konfliktu o zakaz versus uwolnienie handlu w niedziele. 

Gazetka reklamowa sieci Żabka
Gazetka reklamowa sieci Żabka

Firma w swoim sprawozdaniu finansowym pisze, że w 2021 r. zmianie uległy przepisy dotyczące handlu w niedziele. Oznacza to, że od lutego 2022, w te dni franczyzobiorcy prowadzący sklepy pod szyldem Żabka nie będą mieli możliwości korzystania z pomocy pracowników. Spółka wprowadziła szereg rozwiązań, które mają za zadanie ułatwić franczyzobiorcom prowadzenie sklepów w te dni, m.in. we wszystkich placówkach zainstalowane zostały hybrydowe urządzenia kasowe. Kasy te mogą służyć do standardowej obsługi z udziałem kasjera, ale wyposażone są także w tryb samoobsługowy, co pozwala klientom na szybsze dokonanie zakupów, uwalniając także czas franczyzobiorców.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum