Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kaufland inwestuje w szklarnię wielkości 22 boisk piłkarskich

Kaufland otwiera jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zrównoważonych szklarni w Niemczech. Na obszarze wielkości 22 boisk piłkarskich przez cały rok będą uprawiane truskawki, pomidory i papryka.
Reklama

Przez cały rok dla Kauflandu uprawiane będą różne odmiany pomidorów, takich jak: groszkowe, befsztykowe, koktajlowe czy mini roma. Od marca do listopada dostępna będzie również słodka papryka. Oprócz wiosny i późnego lata od października do grudnia nowa szklarnia będzie zaopatrywać również oddziały Kaufland w truskawki.

- Dzięki szklarni możemy również w miesiącach zimowych oferować w naszych oddziałach pomidory, paprykę i truskawki z Niemiec o szczególnie aromatycznym smaku i maksymalnej świeżości - mówi Stefan Lukes, dyrektor zarządzający ds. zakupów owoców i warzyw w Kauflandzie.

Kaufland chce być bardziej lokalny

Stefan Lukes tłumaczy, że uprawiając w Niemczech Kaufland oszczędza czas i dystans, co ma bardzo pozytywny wpływ na świeżość. Warzywa docierają z pola do sklepów sieci znacznie szybciej, zwykle zajmuje to mniej niż 24 godziny.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum