Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kaufland sięga po lokalizację E.Leclerc. Przejęcie czeka na decyzję UOKiK

Chociaż sieć Kaufland nie otrzymała jeszcze zgody UOKiKu na przejęcie 10. lokalizacji po Tesco (przejęcia części mienia spółki Pearl Jewel z Warszawy), to składa w urzędzie już kolejny wniosek. Tym razem chodzi o część mienia firmy Wanship w Łodzi.
Reklama

W ramach zamierzonej koncentracji Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu powierzchni handlowej.

Najprawdopodobniej chodzi o market E.Leclerc znajdujący się w galerii handlowej Pasaż Świętokrzyski. Pod tym adresem działa też spółka Wanship. Możliwe, że skoro sieć prosi o zgodę UOKiK, to w przyszłości będzie chciała przejąć kolejną lokalizację tego przedsiębiorcy.

Od początku br. Kaufland powiększył się o 12 nowych sklepów – w tym 7 przejętych po Tesco.

-  Silna ekspansja jest jednym z kluczowych elementów strategii sieci Kaufland. W związku z tym nieustannie monitorujemy rynek i poszukujemy nowych miejsc pod inwestycje, zarówno w największych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Od początku br. nasza sieć powiększyła się o 12 nowych sklepów – w tym 7 przejętych po Tesco, dzięki czemu Kaufland w Polsce obejmuje dzisiaj już 225 marketów. Nadal uważnie przyglądamy się możliwościom, jakie oferuje nam polski rynek i panująca na nim aktualnie sytuacja, rozważając przy tym potencjalne lokalizacje w każdej części Polski - informowało nas niedawno biuro prasowe sieci Kaufland.

Pod koniec sierpnia sieć opublikowała sprawozdanie finansowe za rok 2018/2019, kończący się z końcem lutego 2020. Firma odnotowała w Polsce wzrost przychodów o 7,2 proc. do 10,62 mld zł, a zysk netto wyniósł 356,3 mln zł. Rok wcześniej przychody wyniosły 9,90 mld zł, a zysk netto 117,67 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (6)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum