Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kaufland wybuduje centrum handlowe obok CH Posnania

Przy skrzyżowaniu ulic Milczańskiej i Brneńskiej w Poznani Kaufland będzie budować centrum handlowe. Mieszkańcy są oburzeni, bo centrum handlowe powstaje obok CH Posnania - podaje epoznan.pl.
Reklama

 

W kwietniu bieżącego roku, miejscy urzędnicy wydali "pozwolenie na budowę samoobsługowego domu handlowego" w tym miejscu. Z ustaleń gazety wynika, że będzie to obiekt kilkupoziomowy. Jakiś czas temu szukano najemców na łącznie 5000 metrów kwadratowych powierzchni. Poza samym sklepem Kaufland mogą się tu mieścić m.in. gabinety lekarskie, sala zabaw dla dzieci, klub fitness czy szkoła tańca.

Portal czasnapoznan.pl zwraca uwagę na sprytne rozwiązanie, które ma tu zastosować inwestor. Otóż w ubiegłym roku uchwalono miejscowy plan zagospodarowania terenu dla tej okolicy. Zaplanowano tu funkcję usługową, ale na wizualizacji pokazano ładnie skomponowane budynki. Choć ustalono tu obowiązującą linię zabudowy, nie trzeba się do niej stosować, jeśli obiekt będzie od niej oddalony o co najmniej 30 metrów. I tak ma być w tym przypadku - centrum handlowe ma być usytuowane w głębi działki. MPZP dopuszcza tu także budowę parkingu naziemnego.

Wszystko wskazuje więc na to, że inwestycja wkrótce ruszy, a do Posnanii dołączy kolejny obiekt handlowy w tej okolicy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum