Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ken Murphy stanie na czele Tesco w październiku

Ken Murphy rozpocznie pracę jako CEO sieci Tesco 1 października br. Data ma związek z podpisaniem przez Murphy'ego zakazu konkurencji wobec poprzedniego pracodawcy - Walgreens Boots Alliance.
Reklama

Tesco będzie musiało poczekać do października, zanim przywita w swojej firmie Kena Murphy'go.

Przypomnijmy, w październiku 2019 r. Tesco podało, że dyrektor wykonawczy Dave Lewis ustępuje ze stanowiska. Latem 2020 roku miał go zastąpić Ken Murphy.

Ken Murphy pracował m.in. w Alliance Unichem, a następnie w Boots. Był dyrektorem operacyjnym w Boots UK i Irlandii, zanim objął stanowisko wiceprezesa wykonawczego, dyrektora handlowego i prezesa Global Brands w Walgreens Boots Alliance.

Lewis zgodził się przedłużyć swoją kadencję do 30 września, aby ułatwić „płynne i bezproblemowe przekazanie sterów”.

Dave Lewis w 219 r tak podsumował swoją decyzję: „Moja decyzja o ustąpieniu ze stanowiska prezesa grupy jest decyzją osobistą, (...) teraz jest właściwy czas na przekazanie pałeczki. (....) Zespół kierowniczy Tesco jest bardzo silny, nasza strategia jest jasna i przynosi efekty. Marka Tesco jest silniejsza, a zadowolenie klientów jest najwyższe od wielu lat".

Thomas Brereton, analityk ds. handlu detalicznego w GlobalData, powiedział w październiku, że Lewis odszedł w dobrym dla niego czasie. Ekspert zaznaczył, że chociaż półroczne wyniki Tesco oznaczają niewielki spadek formy - w porównaniu z szybko odzyskującym udziały Sainsbury's - imponująca spuścizna Lewisa ma być konsekwentnie zyskowna w trudnym pięcioletnim okresie (m.in. brexit). Wyzwaniem dla Murphy'ego będzie wyprowadzenie Tesco na wiodącego na rynku innowatora bez niszczenia niezawodnej, generującej zyski maszyny, którą stawała się sieć za czasów Dave'a Lewisa.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum