Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kerdos Group składa uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości

Firma Kerdos Group w restrukturyzacji złożyła zażalenie na postanowienie sądu o umorzeniu postępowania sanacyjnego oraz złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości.
Reklama

Zarządca Kerdos Group w restrukturyzacji podał do publicznej wiadomości, iż uzyskał od zarządu tej firmy informację o złożeniu w dniu 2 maja zażalenia na postanowienie o umorzeniu postępowania - Zarząd zaskarżył w całości postanowienie Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy z dnia 22 marca 2017r. w sprawie umorzenia postępowania sanacyjnego Spółki, zarzucając mu naruszenie 326 ust. 2 i 3 ustawy Prawo restrukturyzacyjne.

- W opinii zarządu spółki sąd błędnie przyjął, iż Dłużnik utracił zdolność do bieżącego zaspokajania kosztów postępowania i zobowiązań powstałych po jego otwarciu oraz zobowiązań, które nie mogą zostać objęte układem, a także niesłusznie uznał, iż nastąpił brak realniej możliwości przywrócenia Dłużnikowi zdolności regulowania bieżących zobowiązań. Wobec podniesionych zarzutów wniesiono o uchylenie zaskarżonego postanowienia – podała Kerdos Group.

Zarząd Kerdos Group w restrukturyzacji złożył też 2 maja uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości - Zarząd w tym zakresie powołał się na art. 334 i 335 Prawa restrukturyzacyjnego, wnioskując jednoczenie o wstrzymanie rozpoznania niniejszego wniosku do czasu rozpoznania zażalenia na postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum