Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

KiK ma 400 sklepów. Celuje w 650 placówek

Sieć KiK zamknęła rok 2020 liczbą 371 sklepów w całej Polsce. Kilka miesięcy później może pochwalić się posiadaniem już niemal 400 placówek. O tym, co przyniosły minione miesiące i jakie są dalsze plany marki opowiada dyrektor generalny KiK, Robert Boguszewski.
Reklama

–  Cena jest (i zawsze była) dla nas najważniejszym parametrem – od początku podkreślamy, że zakupy w KiK mają być przede wszystkim korzystne, a cena mówić sama za siebie. Ale myślimy także o innych elementach, jak choćby jakości materiałów.  Ostatnie miesiące utwierdziły nas w przekonaniu, że na rynku jest jeszcze miejsce na kolejne sklepy KiK, a my zamierzamy je sukcesywnie zapełniać – opowiada Robert Boguszewski.

KiK celuje w 650 sklepów

KiK radzi sobie dobrze w nowej rzeczywistości, podtrzymując dotychczasowe plany rozwoju na poziomie około 50 nowych sklepów rocznie.

– Tylko w tym roku mieliśmy już 21 nowych otwarć, z czego 16 w pierwszej połowie roku, a pozostałe 5 już w kolejnych tygodniach. Oddaliśmy naszym klientom ponad 10 000 mkw. powierzchni sprzedażowej na terenie całej Polski – zarówno w wielkich miastach, jak i mniejszych miasteczkach. Pandemia nie zmieniła tych planów – w 2020 roku otworzyliśmy ponad 50 sklepów i mam nadzieję, że ten rok zamkniemy analogicznym wynikiem. Od dawna komunikujemy chęć rozwoju sieci i osiągnięcie liczby 650 sklepów w Polsce – mówi Robert Boguszewski.

W drugiej połowie 2021 roku sieć planuje otworzyć około 30 nowych sklepów. Na tej liście znajdują się lokalizacje z całej Polski – m.in. kolejny sklep w Lublinie, a także sklepy w Siemiatyczach, Dębnie, Środzie Śląskiej, Zielonej Górze i Chorzowie.

KiK Textil Sp. z o.o. to firma działająca na rynku od 1994 roku. Kolebką sieci są Niemcy, ale jej koncept przyjął się już także na terenie Polski, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji, Włoch, Rumunii i Bułgarii. Aktualnie pod szyldem KiK działa blisko 4.000 sklepów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum