Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kinder Niespodzianka królem słodyczy (raport Nielsen)

Pomimo coraz popularniejszego trendu eco i healthy na polskim rynku ciągle dominują typowo czekoladowe słodycze. Według danych firmy Nielsen numerem jeden na rynku jest Kinder Surpise - jajko z niespodzianką.
Reklama

Jak się okazuje na czele zestawienia słodkości Polaków od dłuższego czasu królują te same produkty, a dziesiątka ulubionych słodyczy pozostaje praktycznie niezmienna na przestrzeni ostatnich trzech lat.

A oto szczegółowe zestawienie:

TOP 10 SKU (Grudzień'17 - Listopad'18)
1. Kinder Surpise - jajko z niespodzianką 20g
2. E. Wedel Ptasie Mleczko Waniliowe 380g
3. Raffaello 150g
4. Prince Polo Classic 50g
5. Merci Czekoladowa Kolekcja 250g
6. Kinder Bueno 43g
7. Kinder Chocolate 100g
8. Chipita 7 Days – rogalik 60g
9. Kinder Joy – jajko 20g
10. E. Wedel czekolada gorzka 100g
 

Na czele zestawienia nieodmiennie Kinder Surprise – jajko z niespodzianką 20g, które wraz z propozycją wakacyjną, czyli Kinder Joy – jajko 20g, reprezentuje produkt impulsowy dedykowany dzieciom, który łączy w sobie funkcję małej słodkiej przekąski oraz nierzadko także nagrody.

W rankingu nie mogło zabraknąć oferty prezentowej i takiej, która pozwala na dzielenie się słodkościami z innymi osobami – tutaj możemy wskazać zarówno E. Wedel Ptasie Mleczko Waniliowe 380g, jak i Raffaello 150g oraz Merci Czekoladowa Kolekcja 250g.

Za każdym razem, kiedy mówimy o słodyczach, nie możemy zapominać o podstawowej funkcji, którą wypełniają, a mianowicie szybkie zaspokojenie uczucia głodu oraz sprawienie sobie słodkiej przyjemności. Takie przeznaczenie mogą spełniać zarówno wafelek Prince Polo Classic 50g, jak i baton Kinder Bueno 43g, ale też rogalik Chipita 7 Days 60g.

Ranking top 10 ulubionych słodyczy dopełniają w końcu klasyczne tabliczki czekoladowe w ramach, których największa sprzedaż wartościowa jest udziałem Kinder Chocolate 100g oraz gorzkiej czekoladady E.Wedel 100g.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum