Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Klarna z pierwszą polską kampanią telewizyjną

Klarna wystartowała ze swoją pierwszą kampanią w polskiej telewizji. W humorystycznych spotach płatność za 30 dni od Klarny została przedstawiona jako przyjaciółka „na odległość”, która trzyma się na dystans, zapewniając swobodę i bezpieczeństwo podczas zakupów.
Reklama

Działająca na 20 rynkach Klarna jest dostawcą usług płatniczych i aplikacją zakupową.

Klarna nad Wisłą zadebiutowała w sierpniu ubiegłego roku i oferuje tu swoje dwie flagowe usługi - “Zapłać za 30 dni” oraz “Zapłać teraz” a także aplikację zakupową „all in one”, pozwalającą użytkownikom dokonywać zakupów we wszystkich polskich sklepach internetowych
i finalizować transakcję z wykorzystaniem płatności Klarny.

Na świecie firma jest znana z kampanii reklamowych z udziałem takich gwiazd jak m.in. Lady Gaga, Snoop Dogg, czy A$AP Rocky. Teraz wystartowała ze swoją pierwszą kampanią w polskiej telewizji. W humorystycznych spotach płatność za 30 dni od Klarny została przedstawiona jako przyjaciółka „na odległość”, która trzyma się na dystans, zapewniając swobodę i bezpieczeństwo podczas zakupów. Dzięki niej nie trzeba “zawracać sobie głowy” natychmiastową płatnością - zakupy można zrobić w dowolnym sklepie online i zapłacić za nie po 30 dniach bez odsetek. Prowadzone działania mają na celu przybliżenie polskim konsumentom marki Klarna oraz oferowanego produktu “Zapłać za 30 dni”, a także edukację klientów w zakresie korzystania z płatności odroczonych i ich zalet.

- Klarna jest bankiem, ale komunikujemy się inaczej niż konkurencja, zachowując unikalny styl, który pokochali klienci na całym świecie. Kampania wideo, która właśnie wystartowała w Polsce, doskonale się w niego wpisuje. Pozwala nam w pełni pokazać czym jest nasze słynne “smoooth”, a odbiorcom lepiej zrozumieć wyjątkową osobowości naszej marki. Polskim akcentem w jednym ze spotów jest symbol lat 70. - różowy Fiat 126p, którym podróżuje główna bohaterka – mówi Agnieszka Jabłońska-Twaróg, B2C Marketing Manager w Klarna Polska, która odpowiada za realizację kampanii na polskim rynku.

Kampania rozpoczęła się 13 czerwca br. i potrwa do końca miesiąca. 30- i 15-sekundowe spoty w dwóch wersjach są emitowane w TVN i Polsacie. Działania online objęły komunikację w mediach społecznościowych (YouTube, Facebook, Instagram) oraz premium display w ogólnopolskich portalach internetowych. Za stworzenie koncepcji kreatywnej i produkcję spotu odpowiada Klarna, a za zakup mediów dom mediowy Mediacom.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum