Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Klienci wrócili do hipermarketów Auchan

Konsumenci ponownie trafiają do hipermarketów francuskiej grupy detalicznej Auchan. Dzieje się tak za sprawą inwestycji w ceny, które odbijają się na marżach detalisty. Grupa zachowuje dyskrecję w kwestii swojej działalności na Ukrainie i w Rosji.
Reklama

Auchan zwiększa udziały na rodzimym rynku

Po raz pierwszy od dziewięciu lat Auchan odnotował wzrost na rodzimym rynku francuskim. W szczególności hipermarkety – format sklepów, który od lat znajduje się pod presją – radziły sobie bardzo dobrze, znacznie wyprzedzając konkurencyjnego Carrefoura, z porównywalnym wzrostem sprzedaży o 2,4 proc. Liczba transakcji wzrosła we Francji o 4,7 proc., a sprzedawca powiedział, że udało mu się odzyskać 250 tys. klientów.

Auchan inwestuje w ceny

Działalność detaliczna na poziomie grupy odnotowała sprzedaż w wysokości 32,8 mld euro, co stanowi porównywalny wzrost o 2,9 proc. Ten wzrost nie przyszedł naturalnie: detalista zwiększył inwestycje o 30 proc. w zeszłym roku. Auchan dokładał również usilnych starań, aby poprawić konkurencyjność cenową. Spowodowało to spadek marży EBITDA o 8,2 proc.

Auchan wciąż w Rosji

W tym roku Auchan zamierza trzymać się swojej polityki. Detalista przejmuje 235 hiszpańskich supermarketów Dia, kontynuuje współpracę z supermarketem internetowym Ocado w Hiszpanii i rozwija e-grocery w Polsce oraz inwestuje w transformację energetyczną.

Grupa nadal działa również w Rosji. Kontrowersyjna decyzja została podjęta „w interesie ludności cywilnej”, przy jednoczesnym poszanowaniu międzynarodowych sankcji i embarg. Jednak w tym kraju detalista odnotował gwałtowny spadek liczby wizyt w sklepach. Co ciekawe, Auchan zawsze udawało się zabezpieczyć dostawy na Ukrainie.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum