Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

KNF cofnął zezwolenie na świadczenie usług płatnicznych dla Oney Polska

Komisja Nadzoru Finansowego zakazała pięciu spółkom wykonywania działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych - podała KNF w piątkowym komunikacie.
Reklama

Jak podano, podjęte w piątek decyzje KNF dotyczą m.in. Forex Kantor sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Komisja zakazała tej spółce wykonywania działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych w związku z rażącym naruszeniem obowiązków związanych z prowadzeniem tej działalności, wynikających z ustawy o usługach płatniczych.

Chodzi o nieprzekazanie Komisji Nadzoru Finansowego informacji o łącznej wartości i liczbie transakcji płatniczych wykonanych przez biuro usług płatniczych w poszczególnych miesiącach danego roku do 31 stycznia następnego roku, a także nieprzekazanie KNF dokumentu potwierdzającego zawarcie pierwszej umowy gwarancji bankowej albo ubezpieczeniowej, albo umowy ubezpieczenia.

 

 

Komisja zakazała też wykonywania działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych spółkom: GT Solar sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, Net Kantor sp. z o.o. z siedzibą w Kicinie, Walutomax sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Walutonet sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

KNF podjęła też decyzję o cofnięciu Oney Polska SA (dawniej Accord Finance SA) zezwolenia na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Jak podano, na dzień podjęcia decyzji spółka nie świadczy usług płatniczych, a zezwolenie cofnięto na wniosek Oney Polska.

Działalność biur usług płatniczych jest działalnością regulowaną; wymaga uprzedniego uzyskania wpisu do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru dostawców usług płatniczych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum