Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kobiety płacą za jedzenie i kosmetyki, mężczyźni opłacają rachunki i finansują samochód

Przeciętny Polak wydaje średnio około 300 złotych miesięcznie na wspólne przyjemności ze swoim partnerem bądź partnerką, takie jak wyjścia do kina, posiłki w restauracji, drobne upominki, wspólne wyjazdy i tym podobne, a na celebrowanie rocznic związku jest skłonny wydać około 200 złotych wynika z raportu platformy MAM.
Reklama

80% Polaków potwierdza, że stały związek łączy się z niemałymi oszczędnościami, a średnia miesięczna oszczędność wynikająca ze wspólnego życia, a tym samym dzielenia kosztów z najbliższą osobą to aż 388 złotych.
W przypadku 44% stałych związków, koszty związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, są równomiernie rozłożone na obu partnerów.
Kobiety zwykle 2 razy częściej niż mężczyźni finansują wydatki na jedzenie, chemię gospodarczą, kosmetyki lub ubrania, a panowie są odpowiedzialni za rachunki za media, niespodziewane wydatki i oczywiście – utrzymanie samochodu.
Prawie ¼ Polek ukrywa przed partnerami swoje wydatki na ubrania, 21% ukrywa wydatki ponoszone na kosmetyki i zabiegi kosmetyczne.
24% mężczyzn ukrywa wydatki związane ze swoim hobby, 20% wydatki na rozrywkę, a 14% wydatki związane z samochodem.
Przeciętnie Polakom udaje się zgromadzić miesięcznie około 286 złotych „zaskórniaków”, o których nie wie ich druga połowa.
59% związków deklaruje, że zdarza im się kłócić o pieniądze.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum