Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kodyrabatowe.pl wyceniane na 20 mln zł

W krakowską firmę International Coupons S.A., właściciela kodyrabatowe.pl zainwestował fundusz Innovation Nest. Krakowska spółka wyceniana jest na ponad 20 mln zł.
Reklama

Kodyrabatowe.pl istnieją od 2010 roku. W 2013 r. na bazie sukcesu serwisu kodyrabatowe.pl krakowscy przedsiębiorcy wykorzystując własne środki stworzyli grupę International Coupons. W jej skład w tej chwili wchodzi kilkanaście serwisów z kuponami rabatowymi na całym świecie. – Wiosną weszliśmy na kilka rynków w Ameryce Południowej, Azji i Afryce, gdzie rozwijamy nasz model biznesowy – wyjaśnia Szymon Dobosz, CEO International Coupons.

Od kilku miesięcy spółka rozwija także aplikację mobilną Kodyrabatowe.pl, udostępniającą promocje i kody rabatowe do sklepów stacjonarnych i sieci restauracji w całym kraju. - Ponieważ dalsza ekspansja zagraniczna i szybki rozwój aplikacji mobilnej wymaga sporych nakładów finansowych, postanowiliśmy znaleźć partnera inwestycyjnego, który nie tylko wesprze nas finansowo, ale co równie istotne, wspomoże nas swoimi kontaktami i wiedzą - kontynuuje Dobosz.

Według szacunków serwisu w ciągu ostatnich 12 miesięcy z kodów rabatowych skorzystało około 20 proc. polskich internautów. To zakup towarów i usług o wartości blisko 200 mln zł. Serwisy należące do grupy International Coupons są obecne w 18 krajach.

Zarząd spółki (Szymon Dobosz - CEO, Bartłomiej Tyranowski - CTO) deklaruje, że pozyskane właśnie od Innovation Nest oraz prywatnych inwestorów środki finansowe zostaną przeznaczone na rozwój w tych obszarach, które wymagają sporego kapitału i w których zwrot z inwestycji jest długoterminowy. Chodzi głównie o rozwój aplikacji mobilnej oraz rynków zagranicznych. Większościowy pakiet nadal pozostaje w rękach założycieli firmy.

Innovation Nest to fundusz inwestycyjny założony w 2011 przez Piotra Wilama i Marka Kapturkiewicza. Specjalizuje się w inwestycjach w firmy o globalnym potencjale realizujące oprogramowanie w obszarze B2B (business-to-business).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum