Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kolejna próba wyłudzenia towaru od polskiej firmy przez oszustów podszywających się pod sieć Iceland

W ostatnim czasie wzrastać zaczęła liczba firm, oszukanych za pomocą mechanizmu działania popularnego na terenie Wielkiej Brytanii oszustwa, zwanego „European Distribution Fraud”. Polega ono na podszywaniu sie oszustów pod istniejące, legalne przedsiębiorstwa. W ostatnich dniach miała miejsce kolejna próba wyłudzenia towaru od polskiej firmy przez osobę podszywającą się pod pracownika firmy Iceland - podaje portal promocji eksportu.
Reklama

Coraz częstsze są przypadki podszywania się oszustów także pod duże sieci handlowe, jak na przykład ASDA, Tesco, Morrison’s, Waitrose, Aldi, Lidl, Sainsbury’s, Iceland czy też Marks & Spencer. Grupa przestępcza składa duże zamówienie lub ofertę sprzedaży towarów posługując się np. podobnymi adresami mailowymi lub danymi kontaktowymi istniejącej firmy. Nieświadomy producent lub dostawca wysyła zamówienie pod fałszywy adres, które trafia w ręce oszustów lub też płaci za towar, którego nigdy nie dostaje.

W ostatnich dniach miała miejsce próba wyłudzenia towaru od polskiej firmy przez osobę podszywającą się pod pracownika firmy Iceland. Oszuści kontaktujący się z polską firmą posługują się prawdziwymi danymi kontaktowymi, dokumentami handlowymi oraz danymi osobowymi jednego z dyrektorów firmy Iceland. Jak informuje portal promocji eksportu, Przestępcy posługują się także nieistniejącym adresem e-mailowym: sales@icelandfoods-ltd.co.uk.
Pracownicy dużych sieci handlowych posługują się następującym, takim samym dla wszystkich sieci, szablonem adresu e-mail: imię.nazwisko@nazwa sieci.co.uk

Dla przykładu specyficzny dla rynku brytyjskiego jest fakt, że w Wielkiej Brytanii na różnego typu dokumentach, w tym fakturach nie używa się pieczątek.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum