Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kolejne sklepy otwierają się w niedziele. Kto testuje rynek?

Sklep sieci Intermarche w Gostyniu zaprasza swoich klientów na zakupy siedem dni w tygodniu. Placówka jest otwarta od godziny 10 do 19. To już kolejny sklep tej sieci, który zdecydował się na taki krok.
Reklama

Miesiąc temu sklep sieci Intermarche w Gostyniu zaprosił klientów na niedzielne zakupy.

Intermarche próbuje otwierać sklepy w niedziele

Intermarche Gostyń, Facebook
Intermarche Gostyń, Facebook

Przypomnijmy, w lipcu pisaliśmy o klubie czytelnika w Intermarche Swarzędz. 22 lipca br. sklep poinformował swoich klientów, że jest otwarty w każdą niedzielę. Dlaczego? Ponieważ działa jako klub czytelnika - zaprasza na wygodne zakupy z lekturę w ręku.

Intermarche, Facebook
Intermarche, Facebook


O sieci Intermarche i pracy w niedziele było głośno na początku roku. Cieszyński Intermarche postanowił wtedy "przekształcić się" w dworzec autobusowy, a dwa inne markety ogłosiły, że są klubem czytelnika.
W placówce Intermarche w Cieszynie miała nawet miejsce interwencja policji, bo w lokalu sprzedawano alkohol.

Branża wykorzystuje luki, aby otwierać sklepy w niedziele

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę ma luki i trudno się dziwić branży, że te luki próbuje wykorzystywać. Ostatnio handel próbuje opcji "na czytelnię". Takie działania mogą się zintensyfikować, gdyż branża może chcieć w ten sposób odrobić starty wynikające z ogromnych podwyżek cen gazu i prądu.

Sieci handlowe o krok przed ustawodawcą

Przypomnijmy, niedawno szef Solidarności Piotr Duda wysłał list do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, w którym chce, aby złamanie zakazu handlu w niedziele było traktowane nie jak wykroczenie, ale jak przestępstwo.

Główny ekonomista Grupy BLIX Krzysztof Łuczak w rozmowie z PAP niedawno tak tłumaczył te poczynania: " W mojej ocenie samo zaostrzenie kar nie rozwiąże problemu otwierania sklepów w niehandlowe niedziele. Sieci są mocno zdeterminowane, żeby handlować również w niedzielę, bo dla nich to kolejna okazja na powiększenie zysków, zwłaszcza w czasach mocno kryzysowych" - wyjaśnił.
Według Łuczaka sieci handlowe często są o krok przed ustawodawcą. "Mają dobrych prawników, którzy zawsze znajdą pewnego rodzaju lukę bądź niedopatrzenie ustawodawcy" - zaznaczył.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum