Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kolejne Tesco na celowniku Kauflandu. Jest 10. wniosek w sprawie przejęcia lokalizacji

16 września sieć Kaufland zwróciła się do UOKIKu z wnioskiem w sprawie przejęcia części mienia spółki Pearl Jewel z Warszawy. Może to być 10. sklep, który zmieni szyld z Tesco na Kaufland.
Reklama

Najprawdopodobniej chodzi o przejęcie sklepu Tesco w Warszawie przy ulicy Połczyńskiej 121 (pod tym adresem mieści się siedziba przejmowanej spółki). Ale może to być także inna lokalizacja, o którą wcześniej starało się Echo Investment - np. Łódź. Czekamy na odpowiedz UOKiKu w tej sprawie.

28 lutego zarząd Echo podał, że następujące spółki należące do grupy kapitałowej Echo: Park Rozwoju III - Projekt Echo - 112 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.,  Projekt Echo - 135 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. oraz Cinema Asset Manager - Grupa Echo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A., podpisały przedwstępne umowy zakupu zabudowanych nieruchomości położonych, odpowiednio, w: Poznaniu przy ul. Opieńskiego, Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz Krakowie przy ul. Kapelanka.
Umowy przedwstępne zakupu nieruchomości zostały zawarte ze spółkami Topaz Jewel sp. z o.o. (w przypadku Krakowa) oraz Pearl Jewel sp. z o.o. (w przypadku Łodzi i Poznania), które wchodzą w skład grupy Tesco (sprzedający). Na dzień zawarcia umów przedwstępnych tytuł do nieruchomości przysługuje Tesco.

Przypomnijmy, że 25 sierpnia prezes UOKIK wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu przez Kaufland Polska Markety części mienia Parku Rozwoju III – Projektu Echo 112 sp. z o.o. sp. k. Sieć Kaufland zawiesi zatem swój szyld w Poznaniu przy ulicy Opieńskiego 1.

8 czerwca podano, że Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska, porozumiała się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności spółki – w tym jej sklepów i magazynów. Transakcja obejmuje przejęcie 301 sklepów i dwóch magazynów.

Brytyjskie Tesco rozpoczęło działalność w Polsce w listopadzie 1995 r. przejmując sieć Savia, które działały pod tym szyldem do 1 września 2011 roku. Tego dnia zostały przemianowane na supermarkety Tesco. Od 2016 roku Tesco rozpoczęło w Polsce proces redukcji sklepów i restrukturyzacji zatrudnienia. W sumie sieć pozbyła się w Polsce ponad 120 sklepów.

W okresie 1 marca 2018 - 28 lutego 2019 r. sieć Tesco uzyskała w Polsce przychody na poziomie 10 562 827 671 zł. Suma strat to 270 586 446 zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum